A+ A A-

Aby se mi ulevilo...

Tak jsem hodně přemýšlel (což je u mě vzácnost) a hodně mě naštvalo (což u mě není problém), co že za lidé nám to chodí v Třinci na hokej... Odpověď? Typičtí Češi! Ze všech stran člověk slyší: „Atmosféra je na hovno“, „Kotel by se měl probrat“, „Furt ty stejné pokřiky“, „Příští rok kupuju pernamentku na sezení“ atd. Když se podíváme do mimohokejového života, tedy do života obyčejného Čecha, vidíme to stejné. Stěžování si, ale... Nic se s tím nedělá. „Kapke pomamřymy, kdoši num přichlapko a sum my spokojuni.“ Je málo těch, co se snaží byť jen trošičku s těmi špatnými věcmi pohnout. Ale píšu na hokejových stránkách a na stránkách fandu Ocelářů, tak se bude bavit o věcech souvisejících s „našim hokejem“.

Baví vás atmosféra ve Werk areně? Pokud ano, laskavě si nedělejte tu práci a dále to nečtěte. Bohužel i takoví jsou, jsou spokojení s tím, že si zařvou, jsou spokojení s tím, že odevzdali „maximum“(pro každého je maximum někde jinde, že?) a tudiž se v tom dále nešťourají. Ale pak jsou takoví, kterým se atmosféra u nás nezdá a momentální stav považují za kritický, ne-li přímo alarmující (teda věřím, že v tom nejsem sám, pokud ano, omlouvám se hluboce zbytku a nemusíte číst taky!)

Vzpomínáte na kotel před mistrovskou sezónou (mistrovskou sezónu nepočítám, ta nás myslím rozbila nadobro, spousta fandů zažila svůj fanouškovský vrchol, od té doby jim není nic kromě prvního místa dobré) nebo ještě o pár let dřív? Pokud ano, nemůžete být v současné době spokojeni ani trošičku!

Divadelní atmosféra při první třetině posledního domácího zápasu s Litvínovem, přece musela naštvat snad každého, kdo má byť jen trošku hokej a atmosféru s ním spojenou rád. Trošku chápu, dva dny předtím odcházeli lidé vyklepaní po strhujícím zápasu se Spartou a teď tu přijel nějaký Litvínov, to nás nenavnadí... Ale pozorný „posluchač“ si mohl všimnout i hluchých míst ve strhujícím závěru zápasu lídrem, tedy v době kdy naši podporu Oceláři nejvíce potřebovali! Z ohniska kotle (od bubnu) nepřišel prostě žáden impuls, „lídr“ opřený o buben poslouchal skandování 15 Pražáků, asi je nechtěl rušit. Poté zákonitě musí přijít věc, pro náš kotel charakteristická, někdo se stane chvílkovým spíkrem a snaží se rozjet kotel odjinud (kolikrát se o to snaží dokonce dva najednou a s jinými pokřiky). V kotli chybí jakákoliv organizovanost a to je při tom počtu znát. A nepříjde vám chvílemi, že je to u těch bubnu nebaví? Proč to tedy dělají? To že když řvou a zbytek se nechytá je druhá věc, ale na jejich 100% výkon, by byla určitě větší odezva... Na to pianko, co předvádí, kotel nikdy nezblbnou (tedy pokud zrovna nevedeme o 4 góly, to pak ani bubeníky nepotřebujeme)

Máme nový (jednoduchý!!!) pokřik, který je už mimochodem oproti původnímu záměru už pěkně (možná bych řekl k nepoznání) zprzněný. Jen jsem se ozval, odpovědi mi bylo od jednoho spokojeného: „Přijď nám to ukázat“. Na Litvínově jsem po opětovném prznění toho pokřiku v první třetině o přestávce zašel za bubeníkem a ukázal mu svou představu (jednoduché tempo, které jsem pochopil i já a to je co říct!) a výsledek? Jeden pokus zbržděný hned v zárodku pískotem publika směrem k ledové ploše a v třetí třetíně? Opět bez bubnu a Hej, hej, hej, hej, hej, hej... To už jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet. Pokud nechtějí poslouchat rady nějakého pitomce, co se tam přichomýtnul, jejich věc... Proč by vlastně měli, že? Ale pokud se poslechnu, vím že se mám hodně (opravdu HODNĚ) co učit, tak zkusím aspoň nad tou radou popřemýšlet, zkusím si to zabouchat o přestávce, jestli mi to vůbec půjde...

Další věc je různorodost naších pokřiků. Prostě různorodost tam není, takže to dle mě ani ty lidi po pár letech fandění bez jakýchkoliv inovaci ani nemůže bavit. Jeden nový a k tomu domrvený pokřik to z bídy nevyrve. Snažil jsem se vymyslet pár pokřiku, neříkám, že dobrých a použitelných, to je věc názoru a bylo by třeba si je zkusit, případně upravit nebo je zahodit, ale... Právě že nikdo nebyl schopný ani napsat: „Máš to na pi*u!“. Pár ohlasů sice po „reklamě“ na FB bylo, ale pro dnešní lidi holt život končí komentářem nebo lajkem na Facebooku, prostě se vyjádří a tím považují celou věc za uzavřenou. Snažíme se uspořádat „Nacvik pokřiků na zápase dorostenců“, ale zájem? Skoro nulový a to měla akce reklamu na stránkách pro několik set lidí. Spousta lidí tu akci zahlídla, ať mi nikdo neříká, že ne, ale prostě před tím strčí hlavu do písku, protože by to pro ně bylo něco navíc, než jen zajít na extraligový hokej. A mezi nima i ti, kteří na slabou atmosféru nadávají a taky bubeníci. To pro nikoho tady opravdu ten klub neznamená tolik, že by mu byl schopný obětovat, hodinku, dvě ze své volné soboty a strávit ji se stejně postiženýma lidma a pokusit se náš chcíplý kotel aspoň trošku pozvednout?

Slyšíme názory, že nemá cenu něco dělat, když se po sezóně stěhujeme do nového... Pi*ovina!!! To bude pozdě! Vlastně už teď něco dělat je skoro pozdě, ale myslím, že lecos se ještě zachránit dá! Nová hala nás s takovým přístupem semele a stanou se z nás sedící diváci a to je level, ze kterého už myslím není návratu!

Nedělám si nějaké přehnané naděje, že tenhle článek do někoho udeří jako blesk a hned ho to změní a stane se z něho aktivnější fanoušek. Ale snad někoho donutí k zamyšlení a taky může někomu ukázat, že jsou tu stejně uvažující lidé jako on... A pokud chce někdo s tím někde pohnout víc než jen psaním na netu, stačí se ozvat na fóru, na FB... Myslím, že ještě nejsme úplně ztracení, ale je třeba přestat mamrat a začít něco s tím dělat. Mě tyhle věci štvou neskutečně, rád bych jim něco obětoval, sám si můžu maximálně skládat básničky, ale více lidech by už možná šlo udělat něco víc... Když se kouknu po kotli, tak myslím, že tam je víc takových jako já!

Komentáře na blogu

Návštěvník - 0B86e9 před 4 dny
премахване на целулита celulitida cellulite behandlung reducir celulitis eroon selluliitista http:/...
Návštěvník - 698Z1L přibližně 1 týden nazpět
http://bg.breastxxl.eu zvětšení prsou bez operace brustvergrösserung aumento mamario http://fi.breas...
Návštěvník - 4R352B přibližně 1 týden nazpět
http://bg.biggerbreast.info plastika prsou brustvergrösserung http://es.biggerbreast.info http://fi....
Návštěvník - Q1067c před 2 týdny
красив бюст plastická operace prsou bruststraffung como aumentar los senos silikonit hinta gros sein...
Návštěvník - 4o7d85 před 2 týdny
http://bg.biggerbreast.eu prášky na zvětšení prsou brust op kosten http://es.biggerbreast.eu http://...
Návštěvník - 16E94e před 2 týdny
естествено уголемяване на гърдите http://cz.biggerbreast.eu http://de.biggerbreast.eu como aumentar ...
Návštěvník - 301p4G před 2 týdny
http://bg.biggerbreast.eu jak zvětšit prsa brustvergrösserung aumento de pecho rintaimplantit hinta ...
Návštěvník - 348ZF0 před 2 týdny
анаболните стероиди http://cz.anabolic-power.eu anabolika anabolske steroider esteroides anabólicos ...
Návštěvník - 172St8 před 2 týdny
стероиди за маса steroidy steroide auf die masse steroider på muskelmasse legal esteroides anabólico...
Návštěvník - 30S15V před 2 týdny
http://bg.anabolic-power.eu steroidy na hmotnost die besten steroide http://dk.anabolic-power.eu htt...

O HCOFans

Internetové stránky fanoušku HC Oceláři Třinec. Jsou čistě fanouškovskou iniciativou mající za cíl sdružovat nejen fanoušky třineckého hokeje, ale obecně hokeje v ČR. Nejsme v žádném právním spojení s HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC a.s. Veškeré články a příspěvky v diskusním fóru jsou vlastnictvím jejich autorů. Majitel webu neodpovidá za obsah článku a komentářů.

Pokud chcete podpořit provoz a rozvoj webu, nebo jiné fanouškovské aktivity, můžete posílat příspěvky na transparentní účet 2800515992 / 2010. Více zde.

Spolupráce

Pokud máte zájem spolupracovat na dlouhodobější bázi, nebo jenom poslat článek, který si myslíte, žeby stal za publikování, nebo máte podněty pro zlepšení webu, pište prosím na email redakce@hcofans.cz

© hcofans.cz 2013 | všechna práva vyhrazena

Přihlásit se or Registrovat

Upozornění!!!

Pokud jste měli účet na starém fóru, musíte získat nové heslo pomoci tlačítko "Zapomněli jste heslo?" Na váš email zadány při registraci vám příjdou další instrukce. Přezdívka zůstavá stejná. V případě obtíží, pište na admin@hcofans.cz.

Registrovat

Registrace uživatele
nebo Zrušit