A+ A A-

GLOSA ZDEŇKA KOŇADRA VOL. 2

Vážení a milí čtenáři a přátelé. Jsem velice rád, že po mé první glose, kde jsem psal, že nám snad ještě Jirka Kalous vytře zrak, nám opravdu náš hlavní trenér zrak vytřel. Po zápase s Karlovými Vary přišlo ohromné zlepšení a dlouhé série bez proher. Nyní máme šest výher v řadě v play-off, což je bomba! Trvalo třičtvrtě sezóny, než hráči s dráčkem na prsou vstřebali taktiku Jirky Kalouse, ale stálo to za to, protože náš trenér je opravdu kulišák, který zatím všechny soupeře dokázal zničit hlavně takticky. Navíc se k Jirkovi přidal i Venca Varaďa, který je na střídačce jako motorová myš, hráče povzbuzuje, dává jim rady a udržuje tu správnou nahecovanost. 

Jde vidět, že jsme od minulého roku vyzráli hlavně psychicky, Zlínu jdeme tvrdě do těla, ale neoplácíme, zbytečně neplačeme u rozhodčích a jsme disciplinovaní. To se o hráčích Gottwaldova říci nedá, ti jsou pořád podráždění, šťouchají se a jsou přemotivovaní. Vrcholem pro mne bylo, když Bedřich Köhler po svém gólu gestem ukázal, že jakoby plive na Hrubce a ještě se smál směrem k němu, snad mu i něco říkal. Ale Karma je všudypřítomná a tento hráč se poté úplně zbytečně vyfauloval a Třinec početní převahu využil - díky Bédo. Dalším faktorem je určitě gólman, narozdíl od Zlína máme velice jistého Šimona Hrubce, který kotouče nevyráží, umí uklidnit hru a dokonce se naučil i přihrávat na góly. Dát do brány Luboše Horčičku byla velká chyba, ten by nechytil ani rýmu. Naši hráči na provokace Zlína nereagují, jsou úplně v klidu, ví totiž, že hokejově jsme úplně někde jinde, a že když budeme hrát ten svůj hokej, tak Zlín nemá sebemenší šanci na úspěch.

Další výraznou osobností je náš kapitán Radek Bonk, který si hokej užívá, jakoby to bylo naposled a ono to možná naposled za Třinec je. Já tedy za sebe doufám, že je to kachna, protože se v play-off ukazuje jaký geniální hráč Radek Bonk je. Ono se vždy v ZČ zdá, že Bonkie nepodává zrovna nejlepší výkony, hraje takovou svou typickou hru, kterou nezaujme ani neurazí. Ale jakmile přijde play-off, tak náš kapitán přepne čudlík a začne být nejlepším hráčem Extraligy. Jeho parádní kličk,y kdy si z hráčů na ledě doslova udělá kužely, ty vídáme většinou jen v play-off. Ale i jeho perfektní přihrávky, dohrání každého souboje a vyhraná vhazování, no co bych povídal, je to prostě PAN hráč. 

Už před začátkem série jsem psal, že vyhrajeme čtyři ku nule na zápasy a zatím se má předpověď plní a já doufám, že se nakonec naplní. Zlín na to letos prostě nemá a neměl by nám dělat větší problémy, jeho hra se už nezmění. Oni sice koušou v prvních třetinách, pak ale odpadnou a jde vidět, že šlapou vodu. Naši jsou na tom mnohem lépe fyzicky i psychicky.

Teď bych se rád vrátil k fnaouškům. Hrajeme semifinále, loučíme se starou halou, hrajeme super hokej a nejsme schopni vyprodat 5200 míst? Podle mého je to ostuda a trapas, nevím co více chceme. Třinci by prospěl rok, dva v nižší soutěži, protože lidé jsou rozmazlení a zhýčkaní výsledky, že už si tu cestu na zimák ani nenajdou. Další věcí je atmosféra, proti Pardubicím to byla docela dobré, fandil celý stadión a dobře se to poslouchalo. Proti Zlínu nic, ticho. První zápas totální nic, to bylo jako při zápase Třinec - Chomutov někde ve 26. kole. Druhý zápas trošku lepší, protože průběh nebyl tak jistý a bylo to více emotivní. Já moc nevím, co lidi více chtějí, přijel Zlín, který troufám si říci, je s Plzní, Spartou a Vítkovicemi nejvíc nenáviděný soupeř, na ledě to vře a v hledišti ticho. Už mám totální strach z toho, jak to bude vypadat v nové hale, skončíme jako v Liberci. Hokej bude kino, kde si sednem a tleskat budeme jen tehdy, když nás hecne hlasatel. Lidé se vymlouvali na teplo, ano pod náhřatou plechovou střechou teplo bylo, ale na fotbal se chodí i ve třicítkách a  často to na stadiónech klape, takže toto je pro mne blbá výmluva. Vyzývám proto všechny, kteří si tento článek přečtou, ať fandí. Čeká nás pár posledních zápasů v naší milované Werk aréně, pak jen budeme vzpomínat jaké to bylo, když se otřásala v základech. 

Ještě poděkuji Mardukovi za zhotovení nálepek, konečně Oceláři mají svoje nálepky, snad jich bude přibývat a budu moct být hrdý, když nějakou uvidím v různých koutech naši krásné země. 

Takže ti, kteří jedou do Zlína, nechť tam udělají parádní atmosféru ať už ukončíme tuto sérii, než nám někoho zraní a pak hurá na Spartu nebo Brno. O-O-Oceláři!

Komentáře na blogu

Návštěvník - kiakops7 před 5 měsíci
penis forlængelse Beast Gel Sammensætning Dr Extenda Anmeldelser Eroxel Sammensætning Member XXL Sa...
Návštěvník - profile před 6 měsíci
http://www.kursor-chelm.pl
Návštěvník - k motl před 9 měsíci
Ať se klidně rozdělí hokejová liga na dvě skupiny na Moravský kluby a český kluby pak by bylo ...
Návštěvník - rej před 9 měsíci
za vinily to fandové z Brna kdyby neurážely Pražský klub tak by svaz nezasáhl
Návštěvník - Tommy G před 10 měsíci
Ó jak hloupý jsem byl, ale stará Werka mi chybí, o tom žádná :D
Návštěvník - Souky před 10 měsíci
I po letech skvely clanek na cteni, skvela prace (y)
Návštěvník - Petr Čech přibližně 1 rok nazpět
Autora tohoto příspěvku jsem neměl možnost poznat ale přesvědčuje mne o tom, že jsou mezi námi fando...
Brno je i díky gólům Nečase v semifinále, Třinec díky nególům starců v ... Je čas na změnu, trapný ú...
Návštěvník - sago přibližně 1 rok nazpět
jaké cíle si klademe pro nadcházející sezónu? Titul? Pak určitě naše juniorské mládí neprotrhne pás...
Návštěvník - Tomáš Bouzek přibližně 1 rok nazpět
A já blbec ještě na facebooku napsal, že letos vyhraje buď Sparta nebo Třinec :-D Teď to zase vypadá...

O HCOFans

Internetové stránky fanoušku HC Oceláři Třinec. Jsou čistě fanouškovskou iniciativou mající za cíl sdružovat nejen fanoušky třineckého hokeje, ale obecně hokeje v ČR. Nejsme v žádném právním spojení s HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC a.s. Veškeré články a příspěvky v diskusním fóru jsou vlastnictvím jejich autorů. Majitel webu neodpovidá za obsah článku a komentářů.

Pokud chcete podpořit provoz a rozvoj webu, nebo jiné fanouškovské aktivity, můžete posílat příspěvky na transparentní účet 2800515992 / 2010. Více zde.

Spolupráce

Pokud máte zájem spolupracovat na dlouhodobější bázi, nebo jenom poslat článek, který si myslíte, žeby stal za publikování, nebo máte podněty pro zlepšení webu, pište prosím na email redakce@hcofans.cz

© hcofans.cz 2013 | všechna práva vyhrazena

Přihlásit se or Registrovat

Upozornění!!!

Pokud jste měli účet na starém fóru, musíte získat nové heslo pomoci tlačítko "Zapomněli jste heslo?" Na váš email zadány při registraci vám příjdou další instrukce. Přezdívka zůstavá stejná. V případě obtíží, pište na admin@hcofans.cz.

Registrovat

Registrace uživatele
nebo Zrušit