A+ A A-

Otevřený dopis pro vedení klubu HC Oceláři Třinec

                                      

 

Dámy a pánové, kamarádi, milí sportovní fanoušci. Určitě nikomu, kdo sleduje třinecký hokej víc, než jen pohledem na tabulku přes Facebook, nemohla uniknout zhoršená situace v přístupu vedení klubu HC Oceláři Třinec vůči fanouškům. Razantní zvýšené ceny, komplikovaná cesta k sehnání vstupenek a nulová snaha dělat něco právě pro nás již zmíněné fanoušky. Rozhodl jsem se tedy napsat přímo vedení klubu Otevřený dopis k této hodně špatné a smutné situaci.

V nejbližších dnech tak obdrží klub odemne tyto řádky:

 

Otevřený dopis pro vedení HC Oceláři Třinec
 
 Přeji dobrý den!
 
 Dovolte, abych se vám představil. Jmenuji se Rostislav Niedoba a jsem dlouholetý fanoušek klubu HC Oceláři Třinec. Nutno poznamenat, že hokej je "můj život". Spojený s vašim klubem snad pomyslnou pupeční šňůrou. Kdysi aktivně, následně pasivně a teď jako hobby hráč, ale především velký fanoušek. Vzhledem k mému věku nejsem pamětník celé historie klubu, ovšem v té novodobé mi neunikl téměř žádný zápas nebo krok, který klub HC Oceláři Třinec provedl. 
 
 Ale k věci.
 
 Určitě se shodneme, že ten největší krok do českého hokeje je kromě postupu do extraligy také titul Mistra Republiky. Všichni si vzpomínáme na beznadějně přeplněné tribuny ve staré Werk Aréně (dále jen WA). Bohužel se to stávalo jen v nejvypjatějších zápasech Play Off nebo atraktivních ligových utkání s největšími rivaly Vítkovicemi nebo Spartou.
 
 A tehdy, ještě před postavením nové, krásné a moderní WA se pro fanoušky dělalo mnoho. Na ulicích jsem potkával lidi v Ocelářských dresech, kteří zvali veřejnost na zápasy, na kterých si pokaždě některý z nich odnesl šálu nebo dres. Postupem času bylo krásně vidět, jak se tribuny zbarvují do klubových barev. Prostě nádhera! Dokonce ještě nedávno dělalo nejužší vedení klubu veřejné debaty s fanoušky ve VIP klubu staré WA.
 
 Následně byla oznámena výstavba nové již zmíněné multifunkční haly. Že to trvalo možná trochu déle, než jsme mohli společně s vámi tento svatý grál třineckého hokeje otevřít, všichni chápavě a bez výhrad respektovali.
 
 V roce 2014 nastal onen velký den "D"!
 
 Na první přípravný zápas s Libercem přišel (i když zadarmo) plný dům! Technici, organizátoři, ajťáci a mnoho dalších lidí zapracovalo postupem času na tom, že dnes je provoz nové haly na špici.
 
 Ale!
 
 Už v minulé sezóně jsme dle očekávání mnohokrát viděli na kostce nad ledem svítit magické slůvko "VYPRODÁNO". Vše by bylo v pořádku, jen kdyby po většinu základní části tribuny nevypadaly jako hodně prostřílený ementál. Když se tohle rozsvítí na kterémkoliv zimním stadiónu nebo moderní hale, z tribun zazní mohutný potlesk. U nás se to bohužel nestávalo a radost z vyprodaných ochozů vystřídal smích a postupem času i pískot. Dnes je mi jasné, že to bylo vše pouze nešťastným řešením prodejem permanentek na benefiny zaměstnanců Třineckých Železáren.
 
 Proto všichni před letošní sezónou čekali velké ponaučení. Správnému systému změny prodeje celosezónních vstupenek ale doprovázelo nečekaně velké zdražení. Možná ne samotných permanentek, ale vstupenek na jednotlivá utkání určitě.
 
 Vzpomínám si, když po otevření nové WA veřejně v médiích prohlásil Ing. Jan Czudek, že nemáte úmysl a důvod, proč zvyšovat ceny vstupného na zápasy Ocelářů. Uběhl pouze jediný, po všech stránkách úspěšný rok a ceny lístků vyskočily o celou stokorunu, což činí 40%!
 
 Ano. Ve srovnání s většinou extraligových klubů se pořád nejedná o závratnou sumu. Ale srovnávat se třeba s Prahou nebo brněnskou Kometou, když jejich tradice a populace města je úpně jiný level? A to nezmiňuji místní mzdy!
 Možná by nebylo od věci podívat se na vaši největší inspiraci při výstavbě moderní hokejové haly v Liberci. Všichni známe to ono nadšení z nové haly, které ovšem postupem času prostě opadá, a i když první dvě sezóny v Liberci byly vyprodané, letos se návštěvnost pohybuje kolem 4000 z celkové kapacity 7200. Není to problém razantního zdražení vstupného, ale jen opadlé nadšení z nové haly.
 
 A místo toho, aby bylo zabráněno podobnému poklesu diváků na tribunách i u nás, je podpořeno takovým razantním krokem.
 Pravda je, že zatím se letos čísla drží na dobrých poměrech. Nejspíš to má na svědomí začátek extraligy a hlavně se na hokej dostanou konečně lidi, kteří loni bohužel nemohli. Do kdy ale? Já tomu dávám tak měsíc. 
 
 Poslední domácí utkání s Vítkovicemi jsem strávil z pracovních důvodů u televize. I kolega mi psal nešťastnou zprávu přímo z WA, že nebude ani na derby vyprodáno. Největší překvapení večera bylo to, že vlastně bylo vyprodáno. I když by se na tribuny dostalo ještě daleko víc diváků. Po roce stále stejná písnička. Kde je tedy problém? V lidech, kteří chodí na hokej asi ne. Ticketportal třeba vůbec neposkytnul možnost si vstupenku koupit.
 
 A to jsem ještě nezmínil Ligu Mistrů. Marně jsem se pokoušel koupit čtyři vstupenky vedle sebe přes internet. Portal hlásil pár zbylých míst a infolinka nefungovala. Byl pro mě trochu šok, že na utkání Play Off CHL nakonec dorazilo pouhých 2112 diváků. Přijde mi, že místo toho, aby se klub snažil lístek prodat za každou cenu, tak divák musí udělat všechno pro to, aby si lístek sehnal. Výsledek je potom tragický a hlavně ostudný.
 
 Nejsou to sakra přece právě ti fanoušci? Hráči dokola v médiích zmiňovaný onen hnací motor a pomyslný šestý hráč na hřišti, co jsou základním kamenem úspěchu, bojovností a nádherné hry?
 
 Nemluvě o tom, že místo abyste se snažili budovat prestiž téhle krásné evropské soutěže, tak je vaším prvotním a hlavně viditelným cílem na tom hlavně vydělat. Jinak si neumím vysvětlit, proč skalní permanentkáři museli do WA pro levnější lístek přijet, ať už jsou odkudkoliv a nemohli mít zápasy CHL zdarma.
 
 Vraťme se tedy o pár let zpět. Nebylo to lehké naplnit starou WA, ale když vedení a marketing klubu na tom zapracoval, mělo to efekt.
 
 Když vezmeme v globálu to, co jsem vám výše napsal, není důvod, aby se divák do WA v následujících časech hrnul s nadšením. Někteří kdysi pravidelní návštěvníci už to vzdali a je pouze na vás aby je nenásledovali další. Na konci to dopadne tak, že se budeme pyšnit opravdu plnou halou jen na finále extraligy. A to je podle mě, hodně málo a hlavně velká škoda.
 
 Byl bych rád, kdybyste se k uplynulým řádkům vyjádřili. A pokud vidíte situace jinak než já a minimálně stovky, ne-li tisíce dalších fanoušků, rádi se dozvíme váš názor. Jde nám přece společně o to stejné. O úspěch klubu a plné tribuny spokojených diváků.
 
 
 Se srdečným pozdravem věrný fanda Ocelářů Rostislav Niedoba.
 
 
 
 Zajímá mě taky váš názor na celou situaci. Protože mi příjde, že jsem jediný, který si stále stěžuje a nikomu nevadí, že z tribun naší krásné haly mizí diváci. Třeba by jste mohli podopořit uplynulé řádky přiložením pomocné ruky. Třeba se hlavně díky vám dopis dostane do správných rukou a neskonči jen v koši Emailové schránky některé pani sekretářky.
 
 Děkuji za věnování pozornosti, přeji všem krásný den, hodně štěstí a nejen sportovní zábavy ;)

 

Komentáře na blogu

Návštěvník - 0B86e9 před 4 dny
премахване на целулита celulitida cellulite behandlung reducir celulitis eroon selluliitista http:/...
Návštěvník - 698Z1L přibližně 1 týden nazpět
http://bg.breastxxl.eu zvětšení prsou bez operace brustvergrösserung aumento mamario http://fi.breas...
Návštěvník - 4R352B přibližně 1 týden nazpět
http://bg.biggerbreast.info plastika prsou brustvergrösserung http://es.biggerbreast.info http://fi....
Návštěvník - Q1067c před 2 týdny
красив бюст plastická operace prsou bruststraffung como aumentar los senos silikonit hinta gros sein...
Návštěvník - 4o7d85 před 2 týdny
http://bg.biggerbreast.eu prášky na zvětšení prsou brust op kosten http://es.biggerbreast.eu http://...
Návštěvník - 16E94e před 2 týdny
естествено уголемяване на гърдите http://cz.biggerbreast.eu http://de.biggerbreast.eu como aumentar ...
Návštěvník - 301p4G před 2 týdny
http://bg.biggerbreast.eu jak zvětšit prsa brustvergrösserung aumento de pecho rintaimplantit hinta ...
Návštěvník - 348ZF0 před 2 týdny
анаболните стероиди http://cz.anabolic-power.eu anabolika anabolske steroider esteroides anabólicos ...
Návštěvník - 172St8 před 2 týdny
стероиди за маса steroidy steroide auf die masse steroider på muskelmasse legal esteroides anabólico...
Návštěvník - 30S15V před 2 týdny
http://bg.anabolic-power.eu steroidy na hmotnost die besten steroide http://dk.anabolic-power.eu htt...

O HCOFans

Internetové stránky fanoušku HC Oceláři Třinec. Jsou čistě fanouškovskou iniciativou mající za cíl sdružovat nejen fanoušky třineckého hokeje, ale obecně hokeje v ČR. Nejsme v žádném právním spojení s HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC a.s. Veškeré články a příspěvky v diskusním fóru jsou vlastnictvím jejich autorů. Majitel webu neodpovidá za obsah článku a komentářů.

Pokud chcete podpořit provoz a rozvoj webu, nebo jiné fanouškovské aktivity, můžete posílat příspěvky na transparentní účet 2800515992 / 2010. Více zde.

Spolupráce

Pokud máte zájem spolupracovat na dlouhodobější bázi, nebo jenom poslat článek, který si myslíte, žeby stal za publikování, nebo máte podněty pro zlepšení webu, pište prosím na email redakce@hcofans.cz

© hcofans.cz 2013 | všechna práva vyhrazena

Přihlásit se or Registrovat

Upozornění!!!

Pokud jste měli účet na starém fóru, musíte získat nové heslo pomoci tlačítko "Zapomněli jste heslo?" Na váš email zadány při registraci vám příjdou další instrukce. Přezdívka zůstavá stejná. V případě obtíží, pište na admin@hcofans.cz.

Registrovat

Registrace uživatele
nebo Zrušit