A+ A A-

Čekání na lepší časy pokračuje

   

   Je to smutné, ale taková je realita!

 

   Druhé místo po základní části, výhoda domácího prostředí, relativně přijatelný soupeř pro čtvrtfinále. Takhle nějak by se dalo shrnout dva a padesát kol. Tedy úspěšně. Pohledem na tabulku určitě, mimo pohled na čísla to ale letos v Třinci mimořádně vřelo.

 

   Teď se Oceláři probudili do smutného dne a kruté reality. Ostatně, tak to zkrátka ve sportu po vyřazení chodí. Bohužel se však se smutkem u místních fanoušků objevuje taky lehký pocit zloby, jelikož při pohledu na led nám tam všem letos prostě něco navíc chybělo.

 

   A co teď?

 

   Teď se pochopitelně jako vždy a všude bude hledat hlavní viník. Může za to vedení? Může za to trenér? Můžou za to hráči? Nebo snad za to může pouhý jednotlivec? Takhle to po neúspěchu funguje všude. Bohužel se obávám, že v hokejovém Slezsku je hledání problému nezbytná záležitost. Ano, můžeme si říct, je to „jenom sport“. Že jde život dál, a když ne letos, tak to třeba vyjde příště. Že zkrátka bude zase o něco lépe.

 

   Je to ale to samé, jako když lidem říkáte nadějně možná největší a nejkolosálnější lež v historii lidstva – „Nikdy není pozdě!“. Tak to pochopitelně není. Každý realista moc dobře ví, že když je pozdě, tak je prostě pozdě! A v hokeji to funguje podobně. Nemá smysl se do nekonečna utěšovat, že se pro jednou prostě něco nepovedlo.

 

   Začněme tím nejdiskutovanějším – trenérem.

 

   Vladimír Kýhos se u Ocelářů dostal pod velký tlak, možná vůbec největší ve své dosavadní kariéře. A to jak ze strany fanoušků, tak ze strany médií. Ostatně jako každý jiný kouč v posledních letech, který na střídačce třineckého klubu stál. Ale opravdu za to může jen jeden člověk? Kolik trenérů už tu bylo před ním a dopadli stejně, ne-li ještě hůř? Ne nemůže! Tohle je prostě můj osobní názor a klidně mě sežerte!

 

   Tím samozřejmě neříkám, že je pan Kýhos nějaký nadčlověk a bezchybná součástka zdejší mozaiky. Za úspěch či neúspěch trenér zkrátka zodpovídá, o tom není sporu. Tak samo, jako by měl po každé bitvě předstoupit a seriózně vše zhodnotit, vyžaduje-li to dav nebo média. Místo toho ale třinecký kouč vlastně svalil vinu na všechny ostatní, jen ne na sebe. Můžou za to hráči, můžou za to rozhodčí, v horším případě i jednou naznačil, že fanouškovská podpora taky není dle jeho představ. Zkrátka hráči neumí dávat góly, zbytečně faulují, on s tím prostě nemůže nic dělat.

 

   To může být pochopitelně pravda  ale jen z části. Pokud něco nefunguje jak má, především v klíčové části sezóny, je to právě on, který má mužstvo patřičně nahecovat a naordinovat jim zkrátka něco, co fungovat bude.

 

   Hlavní trenér tak nepochybně nese jednu z nejhlavnějších příčin za neúspěch. Bohužel, není v tom sám. Tým dělá daleko více lidí. Od nejvyššího vedení, přes realizační tým až po hráče nebo dokonce náhradníky. Ti všichni, pokud chtějí dosáhnout úspěchu, musí pracovat minimálně na 150 %. A to je věc, která se s realitou viditelně setkává ze všeho nejméně.

 

   Když Oceláři v létě angažovali do svých řad další hvězdu Jakuba Petružálka, byli z toho překvapení ze všeho nejvíc v Litvínově. Na první pohled to pro nás fanoušky Třince vypadalo jako pozitivní zpráva. Když pár dní na to Kuba v rozhovoru bez ostychu prohlásil, že se tak rozhodl jen kvůli penězům, nadšení opadlo. O to víc, když na ledě nijak výrazně nevyčníval. Je pravda, že jeho šest a třicet bodů v základní části stojí za pozornost. Taky musíme připustit, že jeho čas strávený na ledě byl po dvou obráncích a kapitánovi Irglovi čtvrtý nejvyšší.

 

   Hokej však není jen o číslech. Hokej se musí hrát taky srdcem. Nepochybuji o tom, že je Jakub Petružálek skvělý člověk a výborný klub do kabiny. Tak nějak podobně to během sezóny řekl Honza Peterek. To pověstné srdíčko však na ledě viditelně scházelo. Při srovnání mistrovské sezóny v Litvínově o tom nemůže být pochyb.

 

   Neznamená to však, že bych byl proti němu nějak zvlášť vysazený a chtěl tady někoho pošpinit. Petriho jsem uvedl pouze jako příklad. Takových hráčů podobného typu se tady za poslední léta prohánělo daleko víc. Nevím, do jaké míry si to samotní hokejisté nebo pánové ve vedení uvědomují, ale tyhle věci lidi na tribunách zkrátka vidí! A kdyby jen to. Ještě za to všechno dobrovolně platí.

 

   Mohli bychom tady poznamenat, že kdo nechce, ať na hokej zkrátka nechodí. Ale hokej je fenomén. Fenomén, který v Třinci vybudovali v minulosti srdcaři, kterým nešlo v první řadě o velkou výplatu. Lidi zkrátka od nepaměti rádi koukají na ty druhé, kteří se perou o vrchol, čest a slávu. Ženou je dopředu!

 

   Opominout nemůžeme ani třetí část strany. Samotnou hlavu, chcete-li centrální část mozku celého klubu – vedení. Pan Moder a spol. tady do toho všeho nasypali velké peníze, které si klidně mohli užívat už dávno někde na soukromém ostrově. Místo toho se rozhodli pokračovat v byznysu a postavili nádhernou halu. Do ní zakomponovali to nejlepší, co se moderní technologie týče a přilákali tím do klubu velká jména i davy lidí.

 

   Bohužel, tohle všechno je třeba hodit při sportovní stránce za hlavu. Je jasné, že vyhrávat chce každý. I již zmíněný Ján Moder to v minulosti prohlásil, že je sám v tomhle směru maximalista a nemá cenu dělat něco jen pro radost, ale především pro úspěch.

 

   Pro to všechno je však zapotřebí nastavit v klubu správnou politiku a na jednotlivé posty nasadit ty nejlepší lidi. A navíc ještě takové, kteří si budou rozumět.

 

   Během sezóny proběhnul na jednom s nejdůležitějších postů velký trejd. Pavla Marka po dlouhých letech vystřídal místní miláček Jan Peterek. Pro obecenstvo na tribuně je to výrazně sympatičtější člověk a za poslední léta možná jediný skutečně mistrovský tah. A taky je důležité zdůraznit, že právě pro zmínění obecenstvo se hokej hraje. Nebo to aspoň takhle všichni prezentují. Přezdívaný Petrovka sklidil aplaus hned po nástupu, když zorganizoval tři setkání s fanoušky. Dvě veřejně-neveřejné a jednu „soukromou“ pro jádro s názvem Oceloví maniaci.

 

   A je tu ještě jedna věc, která má (doufejme) světlou budoucnost. Honza Peterek má velice blízko k mládeži a dá se očekávat v tomto směru jistý posun kupředu. Takový posun, který týmu v letošní sezóně chyběl možná ze všeho nejvíc. Ať už pan Kýhos před sezónou sliboval, co sliboval, dravé mládí v týmu prostě nedostalo tolik prostoru, kolik by bylo zdrávo. Byly to paradoxně právě mladé pušky, které držely šance na postup do semifinále.

 

   Letošní sezóna se dá s klidným svědomím a bez cenzury hodnotit jako neúspěšná. A to pro všechny přímo či nepřímo zúčastněné. Nemá cenu hledat někde útěchy se slovy „je to jenom sport“, pokud tým nezvládne v Play-off vyhrát ani jeden z pěti zápasů v základní hrací době, navíc z role jednoznačného favorita. Na nějakou tu analýzu ze strany vedení jsme všichni víc než zvědaví.

 

   Vladimíru Kýhosovi se zmíněné „okysličení“ letos příliš nepovedlo. Pokud zůstane, dostane důvěru a bude si moct víc promluvit do složení týmu nebo dostane šanci zase někdo další, je teď ještě ve hvězdách. Tak či tak, ani jedna cesta nemusí být úplně klíčová. Je třeba se porozhlédnout víc kolem sebe. Na všechny strany. Je jasné, že to není otázka lusknutí prstu ani jednoho geniálního tahu. Pravděpodobně se bude jednat o běh na delší trať.

 

   A tak se dá opět po roce čekat další krušné léto. S tím pochopitelně i řada dalších změn. Nám, od srdce věrným fanouškům až za hrob, ale nebude nic moc jiného zbývat, než se jen modlit a doufat, že jeden či druhý konečně přijde k rozumu a udělá pro klub víc, než že jen otevře peněženku. Bez vůle a zdravého rozumu to zřejmě nepůjde.

 

   V sázce totiž není jen ten, už několikrát zmíněný úspěch, ale především hrdost! Až se najde, začne se i vítězit!

Komentáře na blogu

Návštěvník - zv87mw před 1 dnem
come mettere su massa muscolare gagner masse musculaire prendre du volume musculation integrator...
Návštěvník - wakaw8 před 1 dnem
dieta per aumentare massa muscolare gagner en muscle produits musculation come mettere su massa ...
Návštěvník - 0i9v2u před 1 dnem
come aumentare massa prise de masse sec prendre du muscle rapidement integratore per muscoli
Návštěvník - wtrmfj před 1 dnem
alimentazione per aumento massa muscolare produits de musculation gagner du muscle rapidement in...
Návštěvník - 5pb5u6 před 1 dnem
integratori muscolari naturali comment gagner du muscle avoir des bras musclés rapidement miglio...
Návštěvník - gxuna9 před 1 dnem
dieta per mettere massa muscolare proteine pour musculation rapide augmenter sa masse musculaire ...
Návštěvník - vsf5gi před 1 dnem
integratori massa magra proteine gelule prise de muscle sec ultra rapide mettere massa muscolare
Návštěvník - jj9o7k před 1 dnem
come aumentare i muscoli gagner du muscle produit prise de masse rapide scheda per fare massa
Návštěvník - 995qn2 před 4 dny
http://testosteron.space/ http://musclemass.space/ http://erectionpills.space/ http://penispills.spa...
Návštěvník - zlzm1v před 5 dny
http://testosteron.space/ http://musclemass.space/ http://erectionpills.space/ http://penispills.spa...

O HCOFans

Internetové stránky fanoušku HC Oceláři Třinec. Jsou čistě fanouškovskou iniciativou mající za cíl sdružovat nejen fanoušky třineckého hokeje, ale obecně hokeje v ČR. Nejsme v žádném právním spojení s HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC a.s. Veškeré články a příspěvky v diskusním fóru jsou vlastnictvím jejich autorů. Majitel webu neodpovidá za obsah článku a komentářů.

Pokud chcete podpořit provoz a rozvoj webu, nebo jiné fanouškovské aktivity, můžete posílat příspěvky na transparentní účet 2800515992 / 2010. Více zde.

Spolupráce

Pokud máte zájem spolupracovat na dlouhodobější bázi, nebo jenom poslat článek, který si myslíte, žeby stal za publikování, nebo máte podněty pro zlepšení webu, pište prosím na email redakce@hcofans.cz

© hcofans.cz 2013 | všechna práva vyhrazena

Přihlásit se or Registrovat

Upozornění!!!

Pokud jste měli účet na starém fóru, musíte získat nové heslo pomoci tlačítko "Zapomněli jste heslo?" Na váš email zadány při registraci vám příjdou další instrukce. Přezdívka zůstavá stejná. V případě obtíží, pište na admin@hcofans.cz.

Registrovat

Registrace uživatele
nebo Zrušit