A+ A A-

Na prahu nové éry

Tento týden jsme se dozvěděli o ukončení angažmá Vladimíra Kýhose v našem týmu. Krok, který se dal s ohledem na výsledkově neúspěšnou sezónu čekat. Pan Kýhos se vlastně vyhodil sám, svými komentáři po vyřazení Chomutovem, kde sváděl vinu na všechny okolo, a to včetně vedení klubu. Jen u sebe ji nehledal.  Takže tady nic překvapivého.

V diskuzích o jeho nástupci se objevuje několik jmen, z kterých vyčnívá Venca Varaďa, bývalá to opora Ocelářů, následně pak asistent hlavního trenéra a trenér juniorky, aktuálně působící jako kouč české reprezentace do 18 let. Prostředí v Třinci dobře zná, mezi fanoušky je oblíbený, jasná to volba. Dle neoficiálních informací je již ruka v rukávě, takže další jména už ani nebudu rozvádět.

Co by ale z dění posledních dní rozhodně nemělo zapadnout a důvodem, proč píšu tenhle blog, je vyjádření viceprezidenta klubu Ing. Jan Czudka: „Líbí se nám vize sportovního manažera Jana Peterka, že by chtěl mnohem víc, než tomu bylo v minulosti zvykem, zapojovat do A týmu mladé hráče. Naše juniorka vyhrála loni titul, letos byla znovu ve finále a chceme, aby tito talentovaní hokejisté jednou hráli v našem dresu ve WERK ARENĚ a ne aby končili v jiných klubech jen proto, že u nás doma nedostanou v kategorii dospělých šanci."

Mnozí si řeknou, že to už jsme někdy slyšeli, naposledy před loňskou sezónou a realita pak byla opačná, ale nyní máme všechny důvody věřit tomu, že tentokrát se tuto vizi opravdu podaří naplnit. Předně, došlo ke změně na pozici trenéra a hlavně sportovního manažera. Honza Peterek v klubu působil jako šéftrenér mládeže, takže v tomto ohledu má dokonalý přehled. Byl taky jedním z duchovních otců myšlenky zřízení farmy ve Frýdku-Místku, která má primárně sloužit k tomu, aby si mladí a talentovaní Oceláři zvykli na dospělý hokej a připravili se na přesun do A týmu Třince. Uplynulá sezóna F-M je toho jasným důkazem, kdy k oporám týmu patřili Cienciala, Jašek, Marek Růžička, bratři Kovařčíkové, bratři Romanové a další.  Dále je tady skutečnost, kterou zmínil ve svém vyjádření i pan Czudek – třinecká hokejová mládež zažívá velmi úspěšné období, které ozdobili titulem nejdříve starší dorostenci a následně junioři. Ti navíc v této sezóně jen těsně nedosáhli na obhajobu, skončili na výborném druhém místě. Tato generace má veliký potenciál a zaslouží si dostat šanci v extralize dospělých. V tomto kontextu dává i veliký smysl již zmíněné angažmá Vency Varadi, který při titulu juniorů stál na střídačce jako hlavní trenér. Všechny hráče tak dokonale zná a oni uznávají jeho. Nehledě na to, že Venca ještě jako hráč zažil v kabině i řadu členů současného kádru Ocelářů.  Vše tak do sebe velmi krásně zapadá.

Nutno však upozornit na jednu důležitou věc. Zapracování mladých hráčů do A týmu zabere nějakou dobu a nebude jednoduché. Když jsem se nedávno s Honzou Peterkem o jeho vizi bavil, vyslovil jednu důležitou otázku. Jak budou fanoušci reagovat, když se týmu nějakou dobu nebude úplně dařit a výsledky nebudou takové, jaké od svého týmu očekávají? Budou svůj tým podporovat nebo budou remcat, pískat a nadávat? Sám jsem zvědav. Za mě osobně je situace naprosto jasná. Již spoustu let volám po tom, abychom nebyli jen týmem nakoupených žoldáků, ale abychom se snažili v maximální možné míře zapracovávat mladé odchovance, kteří budou za Ocelářů hrát s nasazením a srdcem. Nedávné nepodařené play-off toho bylo krásným důkazem, výkony Ciencialy či Jaška patřily mezi světlé body jinak všeobecné mizérie. Ano, tohle je cesta, jak tento klub posunout dále a jak z něj udělat respektovanou adresu na hokejové mapě. Je taky velmi pravděpodobné, že po dobu následujících dvou let se budeme pohybovat v tabulce níže, než bychom chtěli a že to bude cesta trnitá. Ale pevně věřím, že třinecký fanoušek toto dokáže pochopit a ocenit a že když uvidí, že se hráči na ledě snaží, že hrají opravdu za Třinec, tak je podpoří i v časech zlých. Chci věřit tomu, že třinecký fanoušek hokeji rozumí a není to jen rozmlsaný křikloun, jak jej v průběhu uplynulé sezóny vykreslovala některá média.

Máme před sebou dobu zajímavých změn, jak už jsem se snažil naznačit v nadpise, bez přehánění začátek nové éry. Již brzy se dozvíme o poměrně velkém třesku v kádru Ocelářů, který připraví prostor pro uskutečnění vize, které já osobně velmi fandím. A věřím, že nejenom já, ale se mnou i většina třineckých fanoušků. Dejme si do nadcházející sezóny předsevzetí, že tým podržíme a budeme povzbuzovat, i když se třeba nebude dařit. Protože toto má smysl. Kotel již podporu této vizi deklaroval a já doufám, že se přidají i ostatní.

Komentáře na blogu

Návštěvník - zv87mw před 1 dnem
come mettere su massa muscolare gagner masse musculaire prendre du volume musculation integrator...
Návštěvník - wakaw8 před 1 dnem
dieta per aumentare massa muscolare gagner en muscle produits musculation come mettere su massa ...
Návštěvník - 0i9v2u před 1 dnem
come aumentare massa prise de masse sec prendre du muscle rapidement integratore per muscoli
Návštěvník - wtrmfj před 1 dnem
alimentazione per aumento massa muscolare produits de musculation gagner du muscle rapidement in...
Návštěvník - 5pb5u6 před 1 dnem
integratori muscolari naturali comment gagner du muscle avoir des bras musclés rapidement miglio...
Návštěvník - gxuna9 před 1 dnem
dieta per mettere massa muscolare proteine pour musculation rapide augmenter sa masse musculaire ...
Návštěvník - vsf5gi před 1 dnem
integratori massa magra proteine gelule prise de muscle sec ultra rapide mettere massa muscolare
Návštěvník - jj9o7k před 1 dnem
come aumentare i muscoli gagner du muscle produit prise de masse rapide scheda per fare massa
Návštěvník - 995qn2 před 4 dny
http://testosteron.space/ http://musclemass.space/ http://erectionpills.space/ http://penispills.spa...
Návštěvník - zlzm1v před 5 dny
http://testosteron.space/ http://musclemass.space/ http://erectionpills.space/ http://penispills.spa...

O HCOFans

Internetové stránky fanoušku HC Oceláři Třinec. Jsou čistě fanouškovskou iniciativou mající za cíl sdružovat nejen fanoušky třineckého hokeje, ale obecně hokeje v ČR. Nejsme v žádném právním spojení s HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC a.s. Veškeré články a příspěvky v diskusním fóru jsou vlastnictvím jejich autorů. Majitel webu neodpovidá za obsah článku a komentářů.

Pokud chcete podpořit provoz a rozvoj webu, nebo jiné fanouškovské aktivity, můžete posílat příspěvky na transparentní účet 2800515992 / 2010. Více zde.

Spolupráce

Pokud máte zájem spolupracovat na dlouhodobější bázi, nebo jenom poslat článek, který si myslíte, žeby stal za publikování, nebo máte podněty pro zlepšení webu, pište prosím na email redakce@hcofans.cz

© hcofans.cz 2013 | všechna práva vyhrazena

Přihlásit se or Registrovat

Upozornění!!!

Pokud jste měli účet na starém fóru, musíte získat nové heslo pomoci tlačítko "Zapomněli jste heslo?" Na váš email zadány při registraci vám příjdou další instrukce. Přezdívka zůstavá stejná. V případě obtíží, pište na admin@hcofans.cz.

Registrovat

Registrace uživatele
nebo Zrušit