A+ A A-

 

Aron Chmielewski posílá obloučkem kotouč do útočného pásma. Ten se dostává k hradeckému obránci a ten se ho vzápětí pokouší dostat z pásma. Vyhozený puk zaškobrtne o nohu čárového rozhodčího, následně se odráží na hůl Jiřího Polanského a ten jej okamžitě posílá mezi kruhy na volného Ondřeje Kovářčíka. Třinecký mladík po rychlém zpracování okamžitě posílá puk do šibenice nad rameno hradeckého brankáře. WERK Aréna exploduje nadšením! Obrovská radost a úleva se nese napříč všemi, kteří mají s hokejovým Třincem byť sebemenší spojení. Od malých capartů, kterým se teprve odkrývají kouzla této hry, až po nejvýš postaveného chlapíka, sedícího v poslední radě přesně ve středu arény nad červenou čarou.

 

 

Následuje klasické podání rukou soupeřů, či rozdávání úsměvu od vítězných borců, užívající si společné oslavy v doprovodu chorálů jejich fanoušků. Finále se do Třince vrací poprvé od roku 2015. Ty tři uplynulé roky pro místní hokejové příznivce nebyly vždy úplně radostné, proto čiší z tribun tak obrovský pocit nadšení. Jakoby ji klub, který v posledních sezónách ztratil svou tvář, konečně našel!

 

Cesta v semifinále přes hradecký Mountfield se zprvu jevila jako procházka růžovým sadem. Po velice nečekaně vyrovnaném, čtvrtfinále s Pardubicemi zvládli Oceláři obě utkání na ledě soupeře bez viditelně větších potíží. Ještě veseleji bylo, když Třinečtí ve WERK Aréně na svého soupeře doslova vletěli. Po šesti minutách už vedli 3:0 a nakonec i tento zápas zvládli, dá se říct, s prstem v nose. Hradecký Rybár si při tomhle utkání v třineckých vodách příliš nezachytal. Nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že tak jednoznačný průběh série do té doby nečekal absolutně nikdo.

 

Měnit se nálada začla až od zápasu číslo čtyři, který hradečtí ukořistili v nastaveném čase. A od tohoto zápasu to už bylo pořádné drama! Zimní stadion v Hradci Králové viděl o dva dny později další vyrovnanou bitvu. Taky tohle utkání dospělo do prodloužení, a navíc v něm byl opět úspěšný Mountfield.

 

Východočechům se tak podařilo dostat Slezany pod tlak. Navíc měli v hlavách pocit, že v této fázi série už nemají co ztratit, což jim rozhodně hrálo do karet.

 

 

Oceláři do šestého zápasu museli nastoupit s jasným cílem. Ukončit semifinálovou sérii na svém ledě a nedopustit blamáž. Ještě nikomu se totiž v české extralize nepodařilo zvrátit sérii, ve které tým prohrával 0:3 na zápasy. Hokejový komentátor Robert Záruba zdůrazňoval tento fakt v televizním vysílání poměrně často s dodatkem: "Jednou to někdo dokázat musí".

 

I nejvěrnější fanoušek začínal mít v žaludku zvláštní pocit napětí, že to třeba ani nemusí nakonec dopadnout dobře. Zvlášť po tom, co se šesté utkání na třineckém ledě odehrávalo v podobném scénáři jako dva předešlé zápasy. Utkání dospělo opět do prodloužení. V nastaveném čase diváci v ochozech trnuli napětím, fandilo se už spíš tak nějak ze setrvačnosti předchozích událostí. O to větší úleva pak nastala po brance Ondry Kovářčíka.

 

To, co letos předvádějí v Play-off bratři Kovařčíci, ještě do tohoto zápasu s Davidem Ciencialou v čele s klidným svědomím můžeme říct, že by o budoucnost třineckého hokeje mohlo být postaráno opravdu výborně.

 

 

Po třech letech se tak do Třince vrací tento velký hokejový svátek v podobě finálové účasti v hokejové extralize. V něm Oceláři vyzvou brněnskou Kometu. Mančaft, který v letošním play-off zaváhal pouze jedinkrát, navíc se ještě pár dní zpátky mohl pyšnit třinácti výhrami v radě ve vyřazovacích bojích.

 

Pokud jsme tak čekali, že Hradec Králové bude po Pardubicích mnohem větší komplikace, co teprve čekat od soupeře tohoto kalibru? Na to si ještě budeme muset pár dní počkat. Mám však pocit, že tohle finále bude pořádná hokejová řežba a v žilách bude tuhnout krev!

 

Hurá na Kometu!

Číst dál...

Vážení,

jsme znepokojeni novým Disciplinárním řádem ELH , resp. tou částí, která nově postihuje i nepřístojné chování diváků.

Citace:
„Je zakázáno chování:
- hanlivé
- pohoršující
- urážlivé
- provokující
- zesměšňující či ponižující, včetně posunků a gest, pokřiků a podobně vůči jakémukoli aktérovi utkání!“

Napříč fanoušky extraligových i ligových mužstev je s touto novinkou v Disciplinárním řádu veliká nespokojenost, kterou touto formou vyjadřujeme. Domníváme se, že ČSLH nemá k takovéto represi vůči divákům vůbec žádný důvod. Naopak. Atmosféra na zimních stadionech je v posledních letech stabilizovaná, v drtivé většině se nevyskytují excesy, které by vybočovaly z běžného chování sportovního fanouška. I spektrum v publiku je oproti minulým létům mnohem pestřejší. Na hokej se více naučili chodit i rodiče s dětmi, což svědčí o tom, že je na stadionech více „bezpečno“.

Upozorňujeme na to, že nejsme aktivním článkem ČSLH, ale naopak konzumenti jeho produktu, za který řádně platíme. Velká většina diváků se na stadionech chová v mezích slušného chování. Snahou svazu by mělo být nabídnout takové zboží, které bude pro jeho diváky atraktivní a ne nám vyhrožovat a šněrovat nás do vágních a nic neříkajících pravidel. Neexistuje žádná směrnice, co je, a co není proti řádu. Jak se bude určovat, že už něco podle rozhodnutí komise přesáhlo mez? Čím se máme řídit?

Na stadiony chodíme především za emocemi. Mezi sebou soupeří dvě strany a v každém zápase je vítěz a poražený. A stejné je to v hledišti. Jakmile domácí fanoušci poženou svým skandováním své hráče za vítězstvím, je nemožné, aby to u soupeře nevyvolávalo provokující pocity. Pokud rozhodčí udělá chybu a poškodí jednoho ze soupeřů, je nemožné, aby nezareagoval nikdo z několika tisíc lidí na stadionu jen třeba pískáním, a to už může být někým vnímáno jako hanlivé a pohoršující chování vůči aktérovi utkání. A tak se nejspíš stane, že od poloviny sezony bude ČSLH hrát své zápasy jen sám pro sebe, protože prostě napomenutí, pokuty a další represe budou vyčerpané. Kotle stadiónů zůstanou prázdné nebo je raději vyklidíme my samotní. Je to ta cesta, kterou se chceme společně vydat?

Svaz navíc tímto opatřením vědomě vytváří tlak na pořadatele (klub), aby zasáhl, a nutí ho v podstatě k vytváření konfliktu mezi pořadatelem a fanouškem. Což je za pokřiky, chorea ad. naprosto nepřijatelné. Pořadatelská služba není proškolena na antikonfliktní situace a mnohdy bývá sama příčinou vzniku nežádoucích situací. Na rozdíl od PČR a Městské policie nejsou její pracovníci nikde evidováni, neprocházejí regulovaným školením a není známa jejich minulost (nepředkládají trestní rejstřík, např. předchozí pravomocné odsouzení za násilnou trestnou činnost). V případě jejich zásahu v popisovaných situacích lze spíše očekávat vznik konfliktu.

Byli bychom velmi rádi, kdyby k tomuto ČSLH vyvolal věcnou diskusi, pokusil se přehodnotit tuto část DŘ, které je pro nás těžko akceptovatelná.
Jen pro dokreslení absurdnosti tohoto článku v DŘ. Současný ředitel extraligy pan Josef Řezníček byl ve své době nejenom vynikajícím hokejistou, ale i tím, který během zápasů vyvolával obrovské množství pozitivních i negativních reakcí a nepatřil mezi uhlazené slušňáky, kteří mají své chování vždy pod kontrolou.

Sepsali zástupci fanoušků klubů extraligy ledního hokeje Piráti Chomutov, HC Oceláři Třinec, HC Škoda Plzeň, HC VÍTKOVICE RIDERA, HC Kometa Brno, BK Mladá Boleslav, HC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, Mountfield HK, Aukro Berani Zlín, HC Olomouc, HC Dukla Jihlava, HC VERVA Litvínov a HC Dynamo Pardubice. (řazeno podle extraligové tabulky k 25.9.2017).

Číst dál...

 

Zahájení prodeje:                                           úterý 2.5.2017

Konec rezervací :                                            středa 31.5.2017

 

JAK A ZA KOLIK SI PERMANENTKU DOBIJU?

  • -  přes Ticketoportal (po zadání autorizačního kódu)
  • -  na recepci Werk arény (2 prodejní místa) - fanoušci si sebou musí vzít svoji stávající permanentku

-   PO – ČT: od 10:00 hod. do 16:00 hod.

Ceny permanentek 2017/2018

Jen základní část

+ play-off 2018

Sektor A, E

4 000 Kč

1 200 Kč

Sektor B, C, F, G, H

3 700 Kč

1 000 Kč

Sektor STÁNÍ

3 000 Kč

700 Kč

 

 

SROVNÁNÍ PERMANENTEK 2017/18

 

permice s play-off 2018

permice bez play-off

jistota místa na celou základní část

jistota místa na celou základní část

jistota místa na celé play-off

Varianta A:před koncem základní části budete mít možnost dokoupení balíčku na celé play-off za 2000,-, respektive 1600,-Kč (viz níže)

Varianta B: pokud nevyužijete Variantu A, Vaše místo bude na play-off uvolněno do volného prodeje (ztráta rezervace na play-off)

vstup na utkání STEEL CUP 2017, ve kterých nastoupí Oceláři, zdarma

vstup na utkání STEEL CUP 2017, ve kterých nastoupí Oceláři, zdarma

vstup na utkání Champions Hockey League zdarma

vstup na utkání Champions Hockey League zdarma

 

 

Děti a mládež do 150 centimetrů výšky a důchodci a držitelé průkazu ZTP mají slevu 50% do sektorů B, C, F, G a H. Platí pro základní část Extraligy ledního hokeje 2017/18.

Děti do 100 cm mají vstup volný bez nároku na místo.

ZTP/P +1 osoba jako doprovod – po předložení průkazu vstup zdarma.

(omezená kapacita 18 osob – nutno hlásit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. )

Tyto slevy (děti, důchodci, ZTP) platí pouze pro utkání organizované HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC, a.s.

ÚČTENKU NEVYHAZUJTE!!!   Při koupi (dobití) permanentky obdržíte účet, na kterém budete mít autorizační kód sloužící k uvolňování místa během sezóny, k prodloužení (nákupu) permanentky na další sezónu apod.

 

INFOLINKA

Ti z Vás, kteří mají dotaz týkající se aktuálního prodeje permanentek na sezónu 2017/18, mohou využít naši infolinku na telefonním čísle +420 596 109 112 nebo 558 999 412. Infolinka bude k dispozici (PO – ČT) od 2.5. do 31.5.2017, od 10:00 do 16:00 hod.

 

CENA BALÍČKU PŘED PLAY-OFF 2018 (dle tabulky „permanentka bez play-off 2018“) PRO MAJITELE PERMANENTKY BEZ PLAY-OFF

Ti z Vás, kteří si zakoupí permanentku na nadcházející sezónu 2017/18 bez play-off, budou mít do konce základní části možnost dokoupit si balíček zaručující vstupy na všechna domácí utkání play-off 2018 za níže uvedené ceny.

Ceny balíčku celé play-off 2018

play-off 2018

Sektor A, E

2 000 Kč

Sektor B, C, F, G, H

1 600 Kč

STÁNÍ

1 200 Kč

 

 

V případě, že nevyužijete této možnosti, ztratíte přednostní právo rezervace Vašeho místa na jednotlivé zápasy play-off 2018. Vaše místo bude tedy před zahájením play-off 2018 uvolněno do volného prodeje.

 

Po datu 31.5.2017, kdy končí rezervace stávajícím permanentkářům, přineseme informace o možnosti zakoupení permanentky na sezónu 2017/18 pro ty z Vás, kteří v minulé sezoně permanentku nevlastnili.

 

zdroj: Tisková zpráva klubu

Číst dál...

 

   9. září 2016 odstartoval nový extraligový ročník. Po sezóně plné hrůzy a zklamání to byl den, na který třinečtí fanoušci čekali s velkým zaujetím. A kdo tenkrát do téměř po strop zaplněné WERK Arény dorazil, nemohl litovat. Oceláři na svého soupeře z Pardubic doslova vletěli a servírovali obecenstvu mimořádně ofenzivní podívanou. A v podobném duchu pokračovali vůbec celou první čtvrtinu. Na ledě soupeřů precizní defenzivní výkon podpořený pravidelným ziskem bodů, na domácím hřišti spolehlivý, někdy i nadstandartní hokej. Za připomenutí rozhodně stojí debakl karlovarské Energie či doslova nádherné utkání s brněnskou Kometou, které se jeden ze členů vedení týmu Marek Chmiel nebál přirovnat dokonce k parametrům NHL.

 

        

 

   Jak v týmu, tak v hledišti panovala téměř do poloviny základní části velice pohodová atmosféra. Oceláři vedli ligu s příjemným náskokem. Ve slavnostním stém derby proti Vítkovicím ale nenastoupil jeden muž. Dlouholetá opora a miláček publika Jiří Polanský. Ať už byly důvody jakékoliv, fanoušci tuhle skutečnost nesli dost nelibě. Zvlášť po tom, co Polda nenastoupil ani v dalším zápase s Pardubicemi. Na střeše WERK Arény tak vznikl pořádný oheň.

 

   Rozebírat celou situaci do podrobna už asi ani nemá smysl. Výsledek kauzy? Hostování Polanského do konce sezóny ve švýcarském Oltenu a změna postu generálního manažera. Naději na lepší zítřky vnesl do klubu další velký zdejší oblíbenec - Jan Peterek.

 

        

 

   Byla tu ale ještě jedna nepříjemná věc. Ať už Oceláři získávali body nebo ne, spousta fanoušků si žádala hlavu šéfa domácí střídačky, Vladimíry Kýhose. V tomhle období to bohužel nevypadalo moc hezky ani na tribunách, ani na ledě. Přesto že skandování „Kýhos ven!“ časem vyprchalo, výkony na ledě nebyly oslnivé a Oceláři tak mohli být sakra rádi, že si vytvořili dostatečný bodový náskok v první polovině sezóny.

 

   Za vrchol všeho se dá rozhodně považovat největší výprask v historii třineckého hokeje. Na ledě Sparty schytali Oceláři neodpustitelný debakl 12:3! Hlavní trenér tak musel sklopit hlavu a od srdce se omluvit fanouškům.

 

   Jak vedení v čele s Honzou Peterkem, tak i několikrát zmíněni fanoušci, a možná i především Vladimír Kýhos, si po čase uvědomili, že takhle se o titul hrát nedá a že je na čase zase táhnout za jeden provaz. Možná by se zdálo, že podobné manévry známe jen z filmů či knížek, ale tahle magie najednou začala fungovat.

 

 

   V hledišti začaly znít tribuny jako za starých časů, hráči viditelně zvýšili nasazení, najednou si zase všichni začali hokej náramně užívat. Určitě tomu dopomohly i debaty hráčů s fanoušky, které uspořádal nový generální manažer. Jedné ze dvou akcí se zúčastnil i sám, do té doby ne příliš milovaný, hlavní kouč. Tedy, ne že by teď byl pan Kýhos nošen na rukách, ale zdá se, že si aspoň z části opět získal publikum na svoji stranu.

 

   Ve finále, stručně řečeno, přišli Oceláři „jen“ o Prezidentský pohár. Druhé místo třineckým bude stačit na to, aby si v příští sezóně po roční odmlce opět zahráli Ligu mistrů. I o to vedení Třince totiž usilovalo.

 

        

 

   Základní část tak byla mimořádně hodně zajímavá a emotivní záležitost. Ukázala, jak těžké je udržet formu a pohodu v týmu celých dva a padesát kol. Jak řekl na jednom setkání Jan Peterek. „Sestavit tým z dvaceti hráčů, kteří si sednou a budou tahat za jeden provaz, není vůbec prdel!“ Důležité nakonec je, že tu pověstnou pohodu Oceláři nakonec na závěr dlouhodobé části našli, ať už to vypadalo jakkoliv.

 

   Teď nás čeká nová etapa. Nová výzva! „Nová“ WERK Aréna totiž stále čeká na zlatý křest. V Play Off musí Oceláři zvládnout dvanáct velkých kroků. Dvanáct vítězství. Poprat se s týmy, které budou usilovat o stejný cíl, aniž by čtyřikrát ze sedmi zápasů prohráli. Protože na konci té dlouhé cesty jde hlavně o jediné. Zvednou nad hlavu Masarykův pohár!

 

(foto: www.hcofans.cz)

Číst dál...

Nejnovější Fotky

Přátelské utkání fanoušků FK Fotbal Třinec-HC Oceláři Třinec 1:3

Přátelské utkání fanoušků FK Fotbal Třinec-HC Oceláři Třinec 1:3 Přátelské utkání fanoušků FK Fotbal Třinec-HC Oceláři Třinec 1:3 Přátelské utkání fanoušků FK Fotbal Třinec-HC Oceláři Třinec 1:3 Přátelské utkání fanoušků FK Fotbal Třinec-HC Oceláři Třinec 1:3 Přátelské utkání fanoušků FK Fotbal Třinec-HC Oceláři Třinec 1:3 Přátelské utkání fanoušků FK Fotbal Třinec-HC Oceláři Třinec 1:3

Zakončení sezóny

Zakončení sezóny Zakončení sezóny Zakončení sezóny Zakončení sezóny Zakončení sezóny Zakončení sezóny

F5 HC Oceláři Třinec-HC Kometa Brno 1:4

F5 HC Oceláři Třinec-HC Kometa Brno 1:4 F5 HC Oceláři Třinec-HC Kometa Brno 1:4 F5 HC Oceláři Třinec-HC Kometa Brno 1:4 F5 HC Oceláři Třinec-HC Kometa Brno 1:4 F5 HC Oceláři Třinec-HC Kometa Brno 1:4 F5 HC Oceláři Třinec-HC Kometa Brno 1:4

Nejnovější blogy

Poslední články

09.04.2018 v Články Hodnocení: 5.00, 1 Komentář

Fantazie! Oceláři jsou ve finále extraligy!

19.03.2018 v Reporty Hodnocení: 5.00, No comments

2:2 - spokojenost už menší

14.03.2018 v Reporty Hodnocení: 5.00, No comments

2:0 na zápasy? Asi spokojenost, ne?

17.01.2018 v Reporty Hodnocení: 5.00, 1 Komentář

Hokejová fantazie se špatným koncem

28.12.2017 v Reporty Hodnocení: 5.00, No comments

Kohouty jsme oškubali... jen o bod!

24.11.2017 v Reporty Hodnocení: 3.00, No comments

Páteční nuda za dva body

07.11.2017 v Reporty Hodnocení: 5.00, No comments

Pojďme na ty Švédy! vol.2

24.10.2017 v Reporty Hodnocení: 5.00, No comments

Back-to-back derby: Díl první

O HCOFans

Internetové stránky fanoušku HC Oceláři Třinec. Jsou čistě fanouškovskou iniciativou mající za cíl sdružovat nejen fanoušky třineckého hokeje, ale obecně hokeje v ČR. Nejsme v žádném právním spojení s HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC a.s. Veškeré články a příspěvky v diskusním fóru jsou vlastnictvím jejich autorů. Majitel webu neodpovidá za obsah článku a komentářů.

Pokud chcete podpořit provoz a rozvoj webu, nebo jiné fanouškovské aktivity, můžete posílat příspěvky na transparentní účet 2800515992 / 2010. Více zde.

Spolupráce

Pokud máte zájem spolupracovat na dlouhodobější bázi, nebo jenom poslat článek, který si myslíte, žeby stal za publikování, nebo máte podněty pro zlepšení webu, pište prosím na email redakce@hcofans.cz

© hcofans.cz 2013 | všechna práva vyhrazena

Přihlásit se or Registrovat

Upozornění!!!

Pokud jste měli účet na starém fóru, musíte získat nové heslo pomoci tlačítko "Zapomněli jste heslo?" Na váš email zadány při registraci vám příjdou další instrukce. Přezdívka zůstavá stejná. V případě obtíží, pište na admin@hcofans.cz.

Registrovat

Registrace uživatele
nebo Zrušit