A+ A A-

Reprízu finále řídily přesilovky

Napsal(a) Zveřejněno v Reporty

  Atraktivní ofenzívní podívanou a dobrou kulisu sliboval šlágr 19. kola hokejové extraligy. Po reprezentační přestávce se hokejový kolotoč znovu roztočil a do Werk Arény dorazila mistrovská Kometa, která právě na tomto ledě zvedala na jaře pohár pro šampióny. Ačkoliv očekávání byla velká a všechno tomu nasvědčovalo, nepodařilo se naplnit kapacitu arény až po okraj. Ani Komeťáků nepřijelo mnoho, tak nějak doplňovali své řady na tribuně v průběhu celé první třetiny, v ochozech předvedli snad nejhorší výkon za několik posledních let.  

 

  První třetina zápasu příliš atraktivní podívanou taky nenabídla. Vyzdvihnout za domácí lze snad jen neúspěšný průnik Ciencialy. Hosté byli o něco aktivnější a díky tomu šli taky do kabin s jednobrankovým vedením.   

 

  Druhá dvacetiminutovka už zvedala obecenstvo na tribuně daleko víc. Oceláři se dostali do hry díky využitým přesilovkám hned na jejím začátku. Roberts Bukarts a Martin Růžička zametli puky do prázdné brány v rozmezí dvou minut a rázem bylo veselo! Fandilo se, zpívalo, atmosféra měla konečně ten správný říz, na ledě hrálo jen jedno mužstvo. Další přesilovka v krátkém sledu už ale domácí spíš ukolébala a tempo hry společně s bouřlivou kulisou opadlo. A když dostali hosté taky možnost přesilové hry, počínali si úspěšně. Po dvou třetinách svítilo vyrovnané skóre 2:2. 

 

  Poslední třetinu se tak nějak víc bojovalo.Branky sice padaly, avšak pouze po jedné na každé straně, což znamenalo prodloužený večer ve Werk Aréně. Ale ne o moc! Oceláři dostali možnost další přesilové hry a Erik Hrňa vystřelil domácím v utkání prémiový bod. Závěrečné ovace si tak mohl užít naplno i Petr Kváča, který podal ve svém prvním vítězném zápase v dresu s drakem na hrudi sympatický výkon.

Číst dál...

Se Spartou za bod

Napsal(a) Zveřejněno v Reporty

Tak nám tu při pátku dojela Sparta... A já se těšil, protože to na tribunách většinou jde samo a hokej bývá taky parádní. Z hlavního města k nám dorazila celkem početná skupinka hostujících fans, v jejich čele stála asi dvacítka aktivních lidí...

Hala se nějak neplnila podle předpokladu a 4500 lidí na Spartu je celkem zklamání... Co víc si lidé přejou? Hlavně, že jich spousta nadává, že tady máme malou halu... Njn, na finále se chce dosta každý, ale přes sezónu to zase tolik nevoní, co?

Atmosféra? Stejně jako s Vítkem... Ne úplně špatná, ale člověk tak nějak čeká, že to bude více jako v některých pasážích druhé třetiny... Ta skončila 3:4 pro Spartu, při střelách 20:9 pro nás... A to to ještě lítalo kolem tyčky, brankovištěm tam a zpátky. Škoda, kdyby to vzadu tak neraplovalo a dopředu se přiklonilo trošku víc štěstí, tak tu třetinu vyhrajem 5:1, 6:1 a nikdo ani nemrkne. Ale co, i to je hokej... Závěr této třetiny ještě okořenila bitka Polanského s téměř o hlavu menším Beranem. A světe div se, on mu Polda naložil :-D

Kdyby se hrála jen prostřední třetina a nájezdy, asi by lidé o nic moc nepřišli...

Nájezdy byly kapitolou samou pro sebe? Ve čtvrté sérii poslali Sparťané podruhé Kudrnu, ten proměnil... Rozhodčí se zachovali jako frajeři a chybu sparťanské střídačky (a hlavně svoji) neodměnili neplatným pokusem, ale novým pokusem... Nakonec to celé ukončil ani nevím v které sérii opět Kudrna a tak bod navíc putuje do Prahy.

Hokejové poznatky: Šimon dneska neměl svůj den... Parádní bitka Poldy. Žeby se probíral Bukarts? Ethan Werek se jevil hodně slibně, uvidíme jak se chlapovi povede dál!

Divacké poznatky: Když je pod kotlem točili, tak to bylo peklo, jinak si naše publikum tak nějak odbíhá zpatky na dovolenku :-D

Zítra Pardubice, snad za 3body, bodly by!

Číst dál...

1929>1928... První derby pro Oceláře!

Napsal(a) Zveřejněno v Reporty

Pro velkou část třineckých i vítkovických fanoušků je derby víc než obyčejný zápas... Touha pokořit souseda je vždy velká, ať už je přeřvat na tribunách nebo vidět jejich tým na kolenou... To je vždy paráda!

Po dlouhé době jsou Vítky před náma v tabulce, celkem v pohodě si zatím kráčí sezónou, naši zatím nabírají dech po nepovedeném úvodu sezóny... Ale, že by to vítkovické pasovalo do role favoritů? Na to se v derby nehraje...

S výrobou chorea nabíráme lehčí zpoždění a tak příjde na řadu poprvé i noční výroba, která finišuje ještě dopoledním dobarvováním a jak je naším zvykem, je vše na poslední chvíli s přehledem hotovo :-)

Stadion se celkem slušně zaplnil, stejně jako tradičně i vítkovický kotel... Ale, že by atmosféra byla strhující? To ne, nadprůměrná asi jo, ale z derby zápasů se dá vytřískat víc. Přitom hokej to byl parádní...

Ale pěkně od začátku... Po rozsvěcení světel na začátku se vytahuje vzpomínkový transparent za nedávno zesnulého člena kotle. Samozřejmě se nefandí, chvilku po úvodním buly jde transparent dolů a rozjíždí se suport, jehož počáteční decibely dávají tušit hlasitý podvečer... Bohužel se to vyplňuje tak na 60-70%, nějak to uvadlo a kolísalo mezi lepším průměrem a slabším průměrem, vše podle dění na ledě, jak je zvykem...

Hlavní prezentace přichází na řadu v první komerčce... Přes 30m dlouhý transparent 1929>1928, kde letopočty byly podbarveny logy obou klubu, to vítkovické, se bohužel začalo kreslit naopak a tak jsme to už díky časové tísni nechali tak být, snad jsme se tím nikoho na stadionu nedotkli :-)

Radost nám udělal při průměrné atmosféře tedy hlavně výsledek, kdy skóre otevřel a po x-letech se trefil za mateřský klub Rosťa Martynek. Na vítkovické vyrovnání v druhé třetině odpověděl Erik Hrňa. Ve třetí třetině pak od modré, z oči do oči Bartošáka prostřelil premiérovou trefou za Třinec Martin Gernát a do prázdné pak po snížení v poslední vteřinách výsledek pečetil náš v součásnosti nejlepší střelec Martin Adamský.

Hokejově za 1, atmosférou za 3... Ale jo, parádně bylo! Už teď v nabitém programu vyhlížíme další derby :-)

Číst dál...

 

   Rozhodující sedmý zápas play-off je vždycky mimořádná událost, na kterou ani pravidelný fanoušek hokejových klání nenarazí příliš často. Werk Aréna na tuhle příležitost čekala od posledního finále v Třinci, téměř celé čtyři roky. Sedmé zápasy jsou především výjimečné v tom, že se oba soupeři už téměř dokonale znají, a překvapit jej bývá daleko těžší. Na druhou stranu je to mnohdy právě ten rozhodující faktor, který oddělí vítěze od poraženého.

 

   Že mohl být třinecký divák před tímto zápasem trošku nervózní, to se není čemu divit. A už vůbec ne po posledním zápase v Pardubicích, kdy se ve druhé třetině obranný systém Ocelářů doslova rozsypal, včetně do té doby velice jistého Šimona Hrubce, který už závěrečné pasáže utkání sledoval v roli náhradníka. Přesto, že na rozhodující utkání byli Oceláři papírově stále favoriti, tlak fanoušků, médií a vedení klubu hrálo do karet spíš soupeři.

 

   Ať už se v hospodách a na ulici po šestém zápase mamralo nebo nadávalo jakkoliv, nutno podotknout, že jak hráči, tak ani fanoušci, nenechali pro rozhodující duel číslo sedm nic náhodě. Bouřlivá kulisa a povzbudivé choreo třineckých kotelníků, to všechno dalo třineckým hráčům dostatek jakési živé vody, aby tento klíčový duel sezóny nakonec zvládli. Přesto, že v základní části sezóny atmosféra v posledních letech poněkud pokulhává, v play-off si zatím mohou hráči o své fanoušky skutečně opřít, a to pochopitelně platilo už ve zmíněném zápase s pořadovým číslem sedm.

 

   Oceláři na svého soupeře doslova vletěli a pardubičtí měli viditelný problém dostat se na delší dobu alespoň k puku, natož ohrozit třineckou bránu. V první třetině se jim to podařilo pouze dvakrát, naopak domácí tým vypálil na dosavadní hvězdu série Kacetla celkem čtrnáctkrát. Bohužel, zatím bez gólového efektu a možná i dostatečného důrazu před brankovištěm.

 

   Když už ve druhé části hry konečně začaly padat branky, byl to hukot, jaký naše nová hala ještě nepamatuje. Až do tohoto okamžiku měli třinečtí hráči obrovské problémy s produktivitou. Pět branek v síti soupeře během jedné dvacetiminutovky ale úplně změnily optický obraz celé série a veškerého snažení obou týmů v předchozích dnech se náhle jevilo jako úplně zbytečné. Tolik úlevy, euforie a nadšení z tváří hráčů i fanoušku jsme už dlouho neviděli. Je až neuvěřitelné, jak krutý sport může někdy být. Perníkáři se s favoritem prali v celé sérii víc než statečně, přesto během pár minut zažili jeden z největších kolapsů v historii klubu. Výstižně to zmínil jeden z facebookových uživatelů u jednoho z příspěvku: "Dneska koníci nějak nepřeběhli první taxis".

 

   Od poslední třetiny už se žádný světový hokej nečekal. Ze strany domácích bylo velice sympatické, že s tímto luxusním náskokem to už nezabalili, a dále bušili mocně do pardubické defenzivy. Rychle narůstající skóre se nakonec zastavilo na stavu 8:1, a náladu nikomu z příznivců slezského klubu nepokazil ani čestný úspěch Dynama v samotném závěru utkání, který kosmeticky lehce pokazil jinak naprosto dokonalý výsledek.

 

   Nesmíme taky zapomenout, zdůraznit, kteří hráči z třineckého kádru se o tuto demolici postarali. Navzdory všem lídrům nejvíce vynikla čtvrtá formace. Fantastického třígólového Ondru Kovářčíka zastínil jeho kolega David Cienciala, který se prezentoval sedmi asistencemi, čímž atakoval historické milníky ligy.

 

   Je úžasné sledovat růst hráčů, kteří v minulosti měli velký problém se do základní sestavy nabitého kádru prosadit. Nová “Ocelářská cesta” tak sklízí první výraznější, velice chutné ovoce.

 

   Co si ale musíme taky jako fanoušci uvědomit, je to, jak málo chybělo od další blamáže. Stačilo jedno nepovedené utkání, a místo vyzdvihování našich hrdinů, bychom kompletní sestavu posílali na noční šichtu někde pod vysoké pece. Tak jako už tolikrát v posledních letech.

 

   Tohle velké vítězství může našim klukům velice pomoct. Ať už v semifinále Oceláři narazí na kohokoliv, je více než pravděpodobné, že to bude soupeř mnohem silnějšího kalibru. Ale kdo ví, třeba se konečně ukáže, že z hokejovějšími týmy taky roste úroveň hry našeho týmu.

 

   Heslo "Máme sílu dračí!" tak bylo nakonec do puntíku splněno. Jak na ledě, tak i v ochozech.

 

 

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Jsem rád, že se tým po tom úderu, který jsme obdrželi v šestém utkání, vzchopil. Kluci si šli od začátku za vítězstvím. Zlomila to ta první branka, kdy Tomáš Marcinko i bez rukavice před brankou dorazil puk. Ten gól nám dodal patřičné sebevědomí. Jsem rád, že nás fanoušci hnali a kluci k tomu přistoupili, jak k tomu přistoupili. Pardubice nám to udělaly ohromně těžké. Ale tím to pro nás nekončí a budeme se připravovat na další sérii."

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): "Sportovně musím pogratulovat Třinci, jak zvládl sedmý zápas. Domácí prostředí hrálo velkou roli. I když to pro nás dnes nebylo zpočátku špatné, herně to nebylo ono. Asi na hráče dolehla tíha zodpovědnosti, možná nezkušenost. S prvním gólem, který dal Třinec, se nám všechno totálně rozsypalo. Ale nebudu nikoho hanit. Prohráli jsme sérii a chtěl bych hráčům poděkovat, pro mě to jsou hrdinové. Určitě by na nás nikdo nevsadil, že budeme hrát s Třincem sedm zápasů."

Číst dál...

Nejnovější blogy

Poslední články

12.10.2018 v Reporty , No comments

Se Spartou za bod

08.10.2018 v Reporty Hodnocení: 5.00, No comments

1929>1928... První derby pro Oceláře!

11.09.2018 v Články Hodnocení: 5.00, No comments

Připrav se, hrajem! Nová extraligová sezóna je tady!

02.09.2018 v Články Hodnocení: 5.00, 1 Komentář

Trpký úvod CHL. Nepovedlo se vůbec nic!

09.04.2018 v Články Hodnocení: 5.00, 1 Komentář

Fantazie! Oceláři jsou ve finále extraligy!

19.03.2018 v Reporty Hodnocení: 5.00, No comments

2:2 - spokojenost už menší

14.03.2018 v Reporty Hodnocení: 5.00, No comments

2:0 na zápasy? Asi spokojenost, ne?

Aktuální zápasy

 • 29. kolo
  • VIT
  • :
  • LIB
  • (3)
 • 31. kolo
  • MBL
  • :
  • TRI
  • (3)
 • 39. kolo
  • ZLN
  • :
  • MBL
  • (1)
  • VIT
  • :
  • MHK
  • (1)
  • PLZ
  • :
  • TRI
  • (1)
  • KLA
  • :
  • LIT
  • (1)
  • OLO
  • :
  • SPA
  • (1)
  • LIB
  • :
  • KVA
  • (1)
  • PCE
  • :
  • KOM
  • (1)
 • 40. kolo
  • KOM
  • :
  • LIT
  • (0)
  • PCE
  • :
  • MBL
  • (0)
  • LIB
  • :
  • MHK
  • (0)
  • KLA
  • :
  • TRI
  • (0)
  • PLZ
  • :
  • SPA
  • (0)
  • OLO
  • :
  • VIT
  • (0)
  • ZLN
  • :
  • KVA
  • (0)

Tabulka Tipovačky

  • Pořadí
  • Přezdívka
  • Body
  • 1.
  • Koprivnican
  • 183
  • 2.
  • Česlo
  • 170
  • 3.
  • APW
  • 163
  • 4.
  • Marťas29
  • 160
  • 5.
  • spark
  • 151
  • 6.
  • Van Stajpen
  • 141
  • 7.
  • Desdel
  • 138
  • 8.
  • Hanibal
  • 135
  • 9.
  • Jan Piskorz
  • 118
  • 10.
  • NBA
  • 115

O HCOFans

Internetové stránky fanoušku HC Oceláři Třinec. Jsou čistě fanouškovskou iniciativou mající za cíl sdružovat nejen fanoušky třineckého hokeje, ale obecně hokeje v ČR. Nejsme v žádném právním spojení s HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC a.s. Veškeré články a příspěvky v diskusním fóru jsou vlastnictvím jejich autorů. Majitel webu neodpovidá za obsah článku a komentářů.

Pokud chcete podpořit provoz a rozvoj webu, nebo jiné fanouškovské aktivity, můžete posílat příspěvky na transparentní účet 2800515992 / 2010. Více zde.

Spolupráce

Pokud máte zájem spolupracovat na dlouhodobější bázi, nebo jenom poslat článek, který si myslíte, žeby stal za publikování, nebo máte podněty pro zlepšení webu, pište prosím na email redakce@hcofans.cz

© hcofans.cz 2013 | všechna práva vyhrazena

Přihlásit se or Registrovat

Upozornění!!!

Pokud jste měli účet na starém fóru, musíte získat nové heslo pomoci tlačítko "Zapomněli jste heslo?" Na váš email zadány při registraci vám příjdou další instrukce. Přezdívka zůstavá stejná. V případě obtíží, pište na admin@hcofans.cz.

Registrovat

Registrace uživatele
nebo Zrušit