VS

2

3

Třetiny: 0:2, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 33. Sabolič (Vondrka, Piskáček), 49. Buchtele (Hlinka) – 15. Polanský (Irgl), 17. Hrňa (Roth, Orsava), 57. Irgl (Polanský). Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 12004. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3. Stav série: 2:4.

HC Sparta Praha: Novotný (od 21. Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař, Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Rolinek – Sabolič, Hlinka, Vondrka – Forman, Přibyl, Buchtele – Černoch, Dragoun, Dvořáček – Réway

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Foltýn – Dravecký, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský, Adamský – Hrňa, Plíhal, Orsava – Cienciala, Růžička, Matuš

Velikonoční pondělí se neslo ve znamení hokeje, z Třince vyrazilo zhruba 70 fanoušků a k tomu spousta příznivců z Prahy a okolí. Oceláři nastupovali k šestému semifinálovému zápasu v roli kdy mohli, ale nemuseli... Naopak Pražané byli nuceni uspět, pokud chtěli udržet své šance na finále.

Utkání začíná s důslednou defenzivou na obou stranách, ani jeden tým nechce udělat chybu, kterou by soupeř potrestal. Sparta se během první části přesto dostává k několika slibným šancím, které však neproměňuje, bez využití zůstávají i dvě přesilové hry. Z ničeho nic se po chybě ve sparťanské rozehrávce zjevuje Jura Polanský před domácím gólmanem - ani přes faul Poláška se třinecký snajpr nemýlí a v pádu poslal puk mezi betony Novotného! Oceláři jdou do vedení snad hned z první vážnější šance. Na druhé straně čaruje Šimon Hrubec, který chytá pokus Formana. Gooooooooooool ozývá se náhle během pár sekund z třineckého kotle. Erik Hrňa se dostává k dorážce a hned je zase o něco veseleji. Sparťané, zjevně zaskočeni dvěma rychlými góly, nejsou schopni přejít do útočného pásma, natož výrazněji ohrozit Hrubcovu svatyni.

Do druhé třetiny nastupuje ve sparťanské brance Jaroslav Janus. Opět je k vidění opatrný hokej a boj o každý centimetr ledu. Obrovskou šanci spálí nejprve Forman a po něm i Dravecký. Polovina zápasu a Oceláři ještě nehráli ani jednu přesilovku... Náhodička? No nic, velmi dobře se bráníme i v dalším oslabení, jenže Sparta těží z následného tlaku. Při našem střídání se dostává dopředu Sabolič, který snižuje na 1:2. Začínají to být nervy, rozdíl jedné branky je v hokeji jako nic a to si uvědomuje asi každý. Většina fanoušků vítá druhou přestávku a div hypnoticky neposouvá čas dopředu. "Pískej konec!" chce se křičet, před náma další náročná dvacetiminutovka - snad poslední. Fronty u občerstvení takové, že by tam člověk strávil půlku následující třetiny, navíc ani nic tvrdšího nenalévají a pivem se tyhle infarktový situace asi moc spláchnout ani nedají. Radost však dělá třinecký kotel - parádní atmosféra! I přesto, že nás v kotli stojí méně než při předešlých dvou zápasech, tak je support opravdu vynikající. Vůbec mi nepřipadá, že jsme na Spartě, kde se hraje play off. I v základní části jsem v Tipsport Aréně zažila bouřlivější kulisu. Lépe pro nás samozřejmě. :)

Třetí třetina sebou přináší i první přesilovou hru pro Třinec! No ovšem ne na dlouho, brzy fasujeme také trest. Tentokrát už Sparťané početní výhodu využívají, když Buchtele přesně trefuje horní roh Šimonovy branky - 2:2. A je tu zase drama! Mnozí si vzpomenou na poslední infarktový duel v Třinci, skutečně by třinecký klub měl zahrnout do povinné fanouškovské výbavy kardiostimulátory nebo aspoň prášky na tlak. Oceláři najednou působí hodně opatrným dojmem, tohle je tvrdá rána do psychiky. Najednou se probouzí i sparťanské publikum, které cítí šanci na obrat. "Hoši bojovat" se stává naším hlavní pokřikem. Běží 56. minuta a na trestnou lavici míří domácí Barinka, s ohledem na úspěšnost našich přesilových her v play off se už řada z nás psychicky přiravuje na další prodloužení. A v tu chvíli se znovu prokazuje, jak důležité je míti v týmu Zbyňka Irgla. Třinecký žolík zůstal naprosto nepokrytý před Janusem a po parádní přihrávce Jury Polanského posílá Oceláře do vedení. Obrovská a slovy nepopsatelná euforie v třineckém kotli, slzy v očích jsou vidět v obličejích několika fanoušků při skandování Zbyyyyyyyyyněk Irgl Doslova nekonečné 3 minuty a 12 vteřin, které v tu chvíli zbývají do konce třetiny. Sparta si ještě vybírá oddechový čas a odvolává gólmana - marně. Dokázali jsme to, JSME VE FINÁLE!

Nervydrásající duel i celá série jsou u konce, obrovská úleva, radost a hrdost - v kotli i na ledě. Oceláři prolomili výhodu domácího prostředí a nepřipustili další drama v podobě sedmého rozhodujícího utkání. Skvělý výkon celého týmu, Šimon několikrát neskutečně podržel a blýskl se úžasnými zákroky, fungovala souhra v obraně i útoku a bylo vidět obrovské odhodlání po vítězství. Přesně pro takové momenty milujeme Oceláře - HOŠI DĚKUJEM!

Navíc návrat na led ve velkém stylu zažívá Zbyněk Irgl - dva zápasy a v obou rozhodující góly. Takovou zápletku by nevymyslel asi ani Shakespeare, to píše jen život... Jak řekl Rosťa Klesla k návratu třinecké #24: "Myslím, že to byla poslední kostička, která nám zapadla do mozaiky."

Po čtyřech letech si tak Oceláři opět zahrají finále, v němž se spravedlivě utkají týmy, které skončily na prvních dvou místech tabulky po základní části - TŘINEC a LITVÍNOV.

Naposledy změněno středa, 08 duben 2015 08:57