VS

3

6

Třetiny: 1:2, 1:3, 1:1

Branky a nahrávky: 18. Jánský (Lukeš), 29. Ručinský (Petružálek, Pavlík), 47. Hořava (Hanzl) – 2. Hrňa (Plíhal), 18. Plíhal (Hrňa, Ružička), 24. Dravecký (Klepiš), 30. Linhart (Růžička), 40. Ružička (Hrňa, Matuš), 58. Orsava (Ružička). Rozhodčí: Martin Fraňo, Robin Šír – Jaromír Bláha, Petr Blümel. Střely na branku: 41:23. Zásahy brankářů: 17:38. Zblokované střely: 5:20. Hity: 15:9. Vhazování: 38:43. Radegast index: 10:64. Vyloučení: 4:4, navíc Chaloupka (Litvínov) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 6011. Stav série: 3:3. Nejlepší hráči: Peter Jánský – Erik Hrňa.

HC Verva Litvínov: Francouz (41. Horák) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava

HC Oceláři Třinec: Hrubec (59. Svoboda) – Klesla, Hrabal, Linhart, Nosek, Doudera, Trončinský, Foltýn, Matyáš – Dravecký, Klepiš, Irgl – Adamský, Polanský, Orsava – Ružička, Plíhal, Hrňa – Matuš, Růžička, Cienciala

Šestý finálový zápas je tu - do Litvínova vyráží 3 třinecké autobusy plus řada fanoušků po vlastní ose. Jeden z autobusů hlásí cestou poruchu a tak se fanoušci narvou do dvou a jede se dál, panuje velmi dobrá nálada. Společně se všichni potkáváme v Loutkárně, kde již chystáme hlasivky rozekřikováním pokřiků. Na zimák vyrážíme s předstihem, vystojíme si opět dlouhou frontu a míříme do již slušně zaplněných ochozů stadionu.

Na úvodní gól utkání nečekáme ani dvě minuty, kdy se po skvělé přihrávce Plíhala prosazuje Erik Hrňa. Tomu říkám parádní vstup do zápasu! Ufff, vedeme, dobré, klidníme euforii a ženeme naše hráče dopředu. Jura Polanský se dostává do úniku, ale Francouze se mu překonat nedaří. Litvínovští se stejně jako v předchozích zápasech snaží střílet ze všech pozic, řadu z nich však Oceláři blokují. V sestavě Litvínova se navíc prvně ve finále objevují junioři Kokeš a Baránek. Obrovská šance k vyrovnání se naskýtá domácímu celku při téměř dvouminutové přesilovce 5 na 3. "Hoši bojovat hoši bojovat" zní jednohlasně naším kotlem. Martin Adamský tvrdě, ale čistě naráží Ručinského na mantinel, několika skvělými zákroky se blýskne Šimon. Naprosto precizní defenzivou se nám daří dvojnásobné oslabení ubránit! Jak se to říká? Nedáš 5 na 3, nemůžeš vyhrát? No uvidíme, kéž by... Lukeš následně osamocen uhání na třineckého gólmana, ale trefuje jen spojnici branky. Verva se však chvíli poté vyrovnání přeci jen dočkává, když Jánský posílá puk mezi betony Hrubce - 1:1. Ocelářům stačí pouhých 18 vteřin na gólovou odpověď! Tooooooooomáááááááááš Plííííííhaaaaaaaaaaaaaaal nese se sektorem hostů. Tři branky v jedné třetině, paráda! :-) O přestávce se posilňujeme místními vyhlášenými klobásami a chladíme se pivkem. Na stadionu Ivana Hlinky je opět neskutečné vedro, nicméně jinak panuje spokojenost, hraje se skvělý hokej a atmosféra je luxusní.

Ve druhé třetině se nejprve neprosazuje Piroš ani Hübl a tak Třinec opět trestá. Klepiš nachází najíždějícího Draveckého a vedeme 3:1! Domácí fanoušci se zdají poněkud zaskočení a dávají nám tak prostor vyniknout. :-)  Zhruba v polovině zápasu domácí znovu korigují skóre, v přesilové hře posílá Martin Ručinský odražený kotouč za Šimonova záda. Oceláři jsou ale neskutečně při chuti a záhy opět navyšují na rozdíl dvou branek. V nezvyklé roli střelce se prosazuje Tomáš Linhart, jedná se o jeho druhý gól v této sezoně (mimochodem, jeho první branka rozhodla čtvrtfinálový souboj s Bolkou). Litvínovu se nedaří, naráží na skvělou defenzivu Ocelářů, případně skvělého Hrubce. Na domácí jako by dolehla tíha okamžiku, před domácím publikem se jim nedaří a jindy bezchybný Francouz nyní není takovou oporou, jak v předchozích duelech, na celém týmu je patrná značná nervozita. V závěru druhého dějství se ještě nádhernou akcí zakončenou gólem blýskne trio Matuš - Hrňa - Ružička. Škoda, že se nedá slovy popsat neskutečná euforie, v níž propuká sektor hostujících fanoušků. "Máááááááte taaaaam bůraaaaaaaaaaaaa" pyšně hulákáme v podstatě do ticha. Pozitivní atmosféra je patrná i během přestávky, na chodbách zpíváme, objímáme se a tančíme, užíváme si parádní hokej a příznivý stav.

Skóre 2:5 po 40 minutách vyhání Francouze z branky a jediná třetina nás dělí od sedmého finálového zápasu. Ve třetí části hrajeme zejména to, co potřebujeme, nikam se příliš neženeme. Litvínov se ještě snaží o zdramatizování utkání, Hořava snižuje na 3:5 a domácí zvyšují svůj tlak. "Tady vládne Třineckoooooooo" snažíme se povzbudit naše borce, kteří obětavě padají do střel. Verva tlačí dokonce i ve čtyřech hráčích v poli, snaha o vstřelení kontaktní branky je enormní. Domácím hokejistům už ale tečou nervy, k vidění je několik dohraných soubojů, šarvátek a slovních výměn názorů. Výsledkem je přesilová hra 5 na 3 pro Oceláře. Z ochozů zní "peníze peníze peníze", jen se usmíváme, co na to říct, že. :-) Horák nejprve likviduje pokus Polanského, ale na Orsavovu teč už je krátký - 3:6. Zbývají zhruba dvě minuty do konce třetiny, slavíme. Nerozhodí nás ani pokřik "polský svině", holt nervy pracují a litvínovští už zřejmě počítali s oslavama. V závěru ještě posíláme do branky Míru Svobodu a necháváme Šimona odpočinout. Je konec, naši borci to dokázali, vynutili si sedmý rozhodující duel a série se tak vrací zpět do Třince, kde se bude začínat od nuly.

BRAVO! Zdá se, že třinečtí draci odčarovali "kouzlo" fantoma Francouze a našli recept na překonání žlutočerného valu. Navíc jako žolík báječně funguje Tomáš Linhart, který sice góly standardně nestřílí, ale když už, tak je to v ten správný moment... :-) Skvělá práce celého týmu, smekám před bojovností, kterou naši hráči předvedli na litvínovském ledě, opravdu úctyhodný týmový výkon. Finále jak se sluší a patří!

Nutno podotknout, že od řady litvínovských fanoušků přijímáme gratulace a uznání za parádní výkon, házet všechny do jednoho "pytle" by byla chyba. V Litvínově převládala přátelská atmosféra, až na nějaké provokatéry, kteří jsou však bohužel všude. Perfektní výjezd, luxusní atmosféra - všem zúčastněným patří velké DÍKY, protože hodně lidí tam opravdu nechalo hlasivky. Takhle to má vypadat! Svůj dík nám přišlo na ledovou plochu vyjádřit samotné vedení klubu. Po utkání se na nás u autobusu culil Tomáš Plíhal se slovy "jsem vám říkal, že se tady v úterý uvidíme". :D Pozitivní přístup a víra je základ! :-) Pavel Marek nám děkoval za atmosféru, kterou jsme klukům vytvořili, slovy chvály nešetřil ani Vlado Dravecký.

Trenér Hořava se v pozápasových rozhovorech ještě vracel ke spornému momentu z pátého utkání... Mají to zapotřebí? Psychika je sviňa, zdá se. Nenechme se tedy strhnout euforií, ve čtvrtek nás čeká rozhodující bitva a stát se může cokoliv. Je potřeba stát nohama pevně na zemi a jít do utkání s pokorou a vervou. ;-)  Hlavně se z toho neposrat aneb kdo se neposere, zvítězí!

Naposledy změněno středa, 22 duben 2015 23:20