neděle, 19 únor 2017 v 15:00

VS

2

1

Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 6. Marosz (Dravecký, Hrňa), 62. Kane – 25. Ostřížek (Marušák). Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Polonyi, Zíka. Vyloučení: 4:6, navíc Bukarts (ZLN) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 686. Střely na branku: 32:25. Zblokované střely: 15:13. Hity: 13:3. Vhazování: 48:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Play-off se blíží mílovými kroky, Oceláři stále hledají herní pohodu a je vlastně úplně jedno, kdo zrovna do WERK Arény přijede. V téhle části sezóny všechny celky dohání to, co v předešlých měsících poztráceli. Jedním z týmů, kterým hoří pod zadkem nejvíc a snaží se vyhnou baráži, je PSG Zlín. Domácí fanoušci však přece jenom čekali, že by mohli třinečtí s papírově horším týmem odehrát zápas bez nervů. Bohužel, nestalo se.

I přes herní nepohodu chodí v Třinci na hokej stále slušný počet diváků. 4686 jich sledovalo včerejší zápas. I sektor hostí byl více než solidně zaplněn, ovšem ne tak hlasitý, jako tomu bývá.

Úvodní minuty byly dost rozkouskované. Pak už jsme ale mohli sledovat hru ve vysokém tempu s převahou domácích, kteří díky Rostislava Marosze mohli jít po první třetině do kabin za vedení 1:0.

To ve druhé třetině se rychlé tempo hry poněkud vytratilo a aby toho nebylo málo, po Ostřížkově teči Ševci srovnali. Ne že by si domácí v průběhu dalších minut šance nevytvořili, nasazení však stále ani zdaleka neodpovídalo blížícímu se play-off.

Ani na tribunách to nebyl žádný uragán. Nejhlasitěji domácí příznivci podpořili svoje hráče až v závěru základní hrací doby, kdy se nechal vyloučit hostující Žižka. Kamil Kreps měl na hokejce tří bodové vítězství ale z ostrého úhlu minul odkrytou klec, a tak o vítězi zápasu muselo rozhodnout prodloužení.

To trvalo jen něco málo přes minutu. V ideální pozici mezi kruhy dostal na hůl puk Cory Kane a rozjásal ne příliš nadšené obecenstvo.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): “V první třetině jsme byli aktivnější, zase to byl náš stejný styl. Trápení v přesilovkách, málo střelby, proto ty zápas dohráváme o gól. Je velká škoda, že se Kamil Kreps v závěru netrefil prázdnou bránu. Za bonusový bod v prodloužení jsme velmi rádi, v téhle situaci je vítězství velmi cenné.“

Martin Hamrlík (PSG Zlín): „Chtěl bych poděkovat hráčům za obrovskou bojovnost. Před zápasem bychom ten bod brali, i teď jsme za něj rádi. Mohlo jich ale být více, trápíme se ale v koncovce. Na druhou stranu jsme ale mohli odjet s prázdnou, v poslední minutě hráč Třince minul prázdnou branku. Odvezli jsme si to, pro co jsme přijeli. Na konci se ukáže, jestli ten bod je dobrý pro postup do předkola, nebo jestli dva body budou chybět. Se zápasem jsme spokojení.“

Naposledy změněno pondělí, 20 únor 2017 19:02