pátek, 03 březen 2017 v 18:20

VS

3

2

Třetiny: 0:2, 2:0, 0:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 24. Petružálek (Redenbach), 30. Netík (Krajíček, Kane), 65. Martin Růžička – 2. D. Květoň (D. Krenželok, Kolouch), 8. Kurovský (Hudeček). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10, navíc Jank (TRI) – Hudeček (VIT) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 45:34. Zblokované střely: 10:10. Hity: 11:3.Vhazování: 41:24. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

Základní část letošní extraligové sezóny napsala poslední epizodu. A přesto, že jsme mohli jít dneska na hokej bez nervů, jelikož ani jednomu týmu už o nic moc nešlo, bylo se na co koukat. Aby ne! Derby je derby, i když se zrovna o moc nehraje.

Utkání tak logicky přilákalo velký počet příznivců obou táborů. V drtivé převaze domácích fans se nenechali zahanbit ani ti vítkovičtí, kteří nejenom že dnes přišli včas, ale byli místy i docela dost slyšet.

Samotné utkání se hrálo ve velkém, místy doslova strhujícím tempu. Hosté dostali po šťastné trefě Květoně vítr do plachet a když zvýšili už na 2:0, mohli mít domácí příznivci z dalšího průběhu docela nahnáno. V závěru první části se konečně dostávali do hry i Oceláři, avšak největší šanci si vytvořili hosté. Peter Hamerlík ale po nepodařeném úvodu vychytal trestné střílení a udržel třinecké ve hře.

V druhé třetině Oceláři překvapili publikum podstatně zvýšenou aktivitou. Dost komicky to vypadalo naopak na tribuně v sektoru hostí, když si vítkovičtí fans sborově navlékli modré a bílé pláštěnky. Barevné efekt sice pěkný, ale pláštěnky? Opravdu?

Nakonec se jím ale hodili víc, než by asi sami čekali. Třinečtí hokejisté zasypávali soupeře řádnou sprchou střel, byli rychlejší na puku, čímž si vytvořili přesilové hry a taky díky nim se šlo po druhé třetině do kabin za vyrovnaného stavu 2:2. Ono vlastně mohlo být i veseleji, to by však musel Martin Růžička lépe seřídit mířidla a neobstřelovat odkrytou klec.

Poslední třetina se už na ledě trochu uklidnila. Místy to vypadalo, jako by byly se ziskem jednoho bodu oba týmy spokojené a šancí už bylo poskromnu. Přesto že o nic moc už v utkání nešlo, kulisa byla výborná a koncovka zápasu příjemně dramatická.

Prodloužení už se hrálo jen na jednu branku. Oceláři motali, motali svého soupeře a pohrávali si s ním jako kočka s myší. Neuvěřitelnou porci tutovek domácí dokázali zahodit, včetně Martina Růžičky, který dnes mohl klidně dát i pět gólů. Zdálo se, že i kdyby pálil na fotbalovou branku, tak zařízení dnes netrefí. Nakonec to byl on, který rozhodl o druhém, nutno podotknout zaslouženém bodu. A rozhodl asi nejkostrbatější šancí, kterou v utkání měl. S poza branky nahrnul pul před Bartošáka a následně jej možná očima nebo bůh ví čím protlačil za brankovou čáru.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "První třetina nebyla v našem podání vůbec dobrá, dvakrát jsme inkasovali a v první přestávce jsme si k tomu museli něco říct. Všichni jsme cítili, že to není výkon, kterým bychom se chtěli prezentovat. Od druhé části jsme zlepšili pohyb, vynutili jsme si přesilovky, je škoda, že se nám nepovedlo víc gólů. Svou sílu jsme ukázali v prodloužení, kdy jsme byli jasně lepším týmem. Do play-off jsme chtěli jít s výhrou, což se povedlo. Chci poděkovat týmu za výkony v základní části, kdy se povedlo kvalifikovat do Ligy mistrů, což je jeden z našich letošních cílů."

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): "Nechtěl bych zlehčovat význam derby, ale pro nás bylo hlavním úkolem, zlepšit herní projev po posledním neúspěšném utkání proti Olomouci.Chtěli jsme se hlavně herně připravit na pondělní zápas předkola. Tento cíl byl splněn, protože jsme byli Třinci vyrovnaným soupeřem. Naše hra snese přísnější měřítka. Trochu nás mrzí časté fauly, které navíc mají místo mimo obranné pásma. Tahle oslabení nám berou hodně sil, navíc týmy jako je Třinec, je umí potrestat. Dnes to byla oslava hokeje. Domácí mají obrovskou kvalitu, kterou jasně prokázali hlavně v prodloužení, kdy ukázali, že po zásluze jsou tam, kde jsou. Dnešní zápas je ale pro nás parádní odrazový můstek před zápasy předkola. Třinci přeji hodně štěstí v play-off."

Naposledy změněno sobota, 04 březen 2017 09:11