úterý, 24 říjen 2017 v 17:00

VS

3

4

Třetiny: 2:2, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 5. M. Doudera, 11. Dravecký (Marcinko, Martin Růžička), 21. M. Doudera (Krajíček) – 4. O. Roman (Klok), 12. Trška (Kolouch, Tybor), 36. D. Květoň (O. Roman), 53. Výtisk (Trška, Tybor) Rozhodčí: Staňo, D. Konc – Lederer, Tvrdoň. Vyloučení: 7:8, navíc Linhart (Třinec) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 4 614. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Po vzoru slavné NHL se vedení dvou odvěkých rivalů domluvila na takzvaných back-to-back zápasech. Tedy v základní části uspořádat s regionálním soupeřem hned dvě utkání po sobě. S tím, že si každý uspořádá svojí show na vlastním ledě. Ve své historii tohle extraliga ještě nezažila.

První z těchto dvou duelů na moravskoslezské půdě viděla třinecká WERK Aréna. A duel to byl přesně takový, jaký divák od zápasu derby očekává. Na ledě to jiskřilo, emoce vařily krev žilách, a to vše za podpory tradičně bouřlivé kulisy. Vítkovičtí se na ledě rozehřívali pomaleji, ale přesto to byli oni, kteří otevřeli gólový účet. Ovšem ne na dlouho. První třetina nabídla pro oko diváka mimořádně atraktivní podívanou. Padlo hned pět branek, bohužel pro Oceláře platily pouze čtyři, a tak svítil po dvaceti minutách na ukazateli skóre nerozhodný výsledek.

Ve druhé třetině si mistrovský kumšt vytáhl Milan Doudera. Oceláři hráli zrovna ve třech. Nejdřív si zkušený obránce nahodil puk do útočného pásma, pak si jej dobruslil, kolem mantinelu naznačil soupeřovi, že jej stáhne zpátky na svoji polovinu, aby ušetřil cenně vteřinky, a když už byla vítkovická obrana nepozorná, rychle změnil směr jízdy, ocitl se před vítkovickým gólmanem tváří v tvář a chladnokrevně zakončil. Byl to jednoznačně neúžasnější hokejový moment dosavadního průběhu sezóny ve WERK Aréně. Bohužel, o několik minut později domácí netrefili odkrytou klec a z rychlého protiútoku soupeř opět srovnal, aneb klasické nedáš – dostaneš.

Bylo jasné, že o bodech může ve třetí třetině rozhodnout i jediná branka. To se taky stalo realitou. Jan Výtisk napálil odražený puk od modré naprosto přesně do víka Hrubcovy brány a bylo vymalováno. Na závěrečný tlak už domácí neměli dostatek sil.

Přesto po hokejové stránce mohl divák odcházet domů poměrně spokojeně. Nechť je tohle sto čtvrté regionální derby nejlepší pozvánkou na páteční odvetu v Ostravě!

Obrovský palec nahoru pochopitelně zaslouží taky dílna Ocelových maniaků za choreo nadstandartních rozměrů!

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Bylo to výborné utkání. Myslím, že jsme měli více ze hry, ale bohužel místo abychom za stavu 3:2 dali gól do prázdné branky, tak jsme z protiútoku dostali gól na 3:3. Tam se, myslím, zápas lámal v té přesilovce."

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): "Bylo to derby, jak má být. Jiskřilo to, byla tam spousta osobních soubojů a padaly i góly, což diváci museli ocenit. Pro nás to byl zápas s dobrým koncem."